خانه » اخبار جهان » صادرات گاز روسیه به اروپا از طریق خط لوله اوکراین افزایش یافته است
صادرات گاز روسیه به اروپا از طریق خط لوله اوکراین افزایش یافته است
صادرات گاز روسیه به اروپا از طریق خط لوله اوکراین افزایش یافته است

صادرات گاز روسیه به اروپا از طریق خط لوله اوکراین افزایش یافته است

درحالی واردات گاز از روسیه به اوکراین با کاهش ۶۹ درصدی نسبت به سال ۲۰۱۷ مواجه شده است که صادرات گاز روسیه به اروپا از طریق خط لوله اوکراین از ابتدای سال جاری رشد ۲۶ درصدی را نشان می دهد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصاد آنلاینف تازه ترین گزارش های منتشره از برنامه ریزی های روسیه برای تصاحب سهم از بازار گاز اروپا حاکی از رشد ۲۶ درصدی از ابتدای سال جاری میلادی تا کنون می باشد.

لازم به ذکر است که بیش از ۳۰ درصد از صادرات گاز روسیه به اروپا از خط لوله اوکراین صورت می پذیرد که در این میان شرکت روسی گازپروم سال گذشته به اروپا ۱۹۴٫۴ میلیارد میلیارد متر مکعب گاز طبیعی صادر کرده است.

صادرات گاز روسیه به اروپا رشد داشته است

از سوی دیگر مسئولین  تنها شرکت صادر کننده گاز طبیعی اوکراین اخیرا اعلام کرده اند که که واردات گاز از روسیه به این کشور را به طور قابل توجهی کاهش داده اند.  این شرکت اطلاع داده است که واردات گاز روسیه به اوکراین طی ماه گذشته با کاهشی ۶۹ درصدی در مقایسه با مدت مشابه سال قبل (۲۰۱۷) به ۰٫۲ میلیارد متر مکعب رسیده است.

همچنین در گزارش این شرکت اشاره شده است که از اول ژانویه تاکنون صادرات گاز روسیه به مشتریان اروپایی از طریق خطوط لوله اوکراین با ۲۶ درصد افزایش در در مقایسه با مدت مشابه سال قبل به ۷ میلیارد و ۶۰۰ میلیون متر مکعب رسیده است.

شایان ذکر است اخیرا کارشناسان پیش بینی کرده اند که تولید گاز اتحادیه اروپا در ۱۲ سال آینده کاهش یابد‌. النا بورمیستروف، مسئول صادرات گازپروم نیز در این باره اظهار داشت: این شرکت قادر است کاهش تولید در اتحادیه اروپا را جبران کند.

وی همچنین در حاشیه کنفرانس گاز اروپا در وین نیز بیان کرد: تولید دریای شمال به تدریج رو به کاهش است، بنابراین فضا برای گاز روسیه باز می شود.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

شروع صادرات گاز از جمهوری آذربایجان به ایتالیا از سال 2020

شروع صادرات گاز از جمهوری آذربایجان به ایتالیا از سال ۲۰۲۰

مدیرعامل شرکت خط لوله ترنس آدریاتیک (تاپ) اعلام کرد با وجود اعتراض‌های مردم ایتالیا، این ...