خانه » اخبار جهان » جلیقه زردها در جریان تجمعات اعتراضی کشور فرانسه دستگیر می‌شوند
جلیقه زردها در جریان تجمعات اعتراضی کشور فرانسه دستگیر می‌شوند
جلیقه زردها در جریان تجمعات اعتراضی کشور فرانسه دستگیر می‌شوند

جلیقه زردها در جریان تجمعات اعتراضی کشور فرانسه دستگیر می‌شوند

کریستف کاستنر وزیر کشور فرانسه از دستگیری ۸ هزار و ۴۰۰ نفر از معترضان موسوم به جلیقه زردها در جریان تجمعات این کشور اطلاع داده است.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصادآنلاین، کریستف کاستنر، وزیر کشور فرانسه در این باره ضمن اشاره به بازداشت ۸ هزار و ۴۰۰ نفر از معترضان موسوم به جلیقه زردها اظهار داشت: دولت هیچ عفو و بخششی در قبال این افراد نداشته و عاملان این حوادث خشونت بار را مجازات خواهد کرد.

کاستنر در ادامه تصریح کرد: در جریان این اعتراضات هزار و ۳۰۰ نفر از نیروهای پلیس نیز زخمی شدند.

ادوارد فیلیپ، نخست وزیر فرانسه نیز دو روز پیش از زندانی شدن هزار و ۷۹۶ تن از معترضان از زمان آغاز این تظاهرات تا کنون خبر داده و اظهار داشت: دادگاه هزار و ۴۲۲ معترض بازداشت شده نیز هنوز برگزار نشده است.

جلیقه زردها همچنان اعتراض می‌کنند

حدود ۲۸۷ هزار نفر از مردم فرانسه تحت عنوان جلیقه زردها سازماندهی شده‌ و از ۱۷ نوامبر سال گذشته در اعتراض به تصمیم دولت مبنی بر اعمال تعرفه اضافی بر سوخت مایع در نقاط مختلف فرانسه دست به تظاهرات زده اند.

دولت فرانسه نیز اگرچه این طرح را به حالت تعلیق درآورد، اما جلیقه زردها خواستار لغو آن هستند و از همین روی، همچنان آتش تظاهرات در کل فرانسه ادامه دارد.

در جریان تجمعات جلیقه زردها علاوه بر کشته شدن ۱۱ نفر، بیش از ۲ هزار تن نیز زخمی شده اند. همچنین هزار و ۷۹۶ نفر به زندان محکوم شده اند.

لازم به ذکر است در میان تدابیر امنیتی شدید پلیس فرانسه، تظاهرکنندگان پلاکاردهایی در دست دارند که بر استعفای ماکرون و وزیر کشور فرانسه تاکید شده بود.

اگر چه این اعتراضات از اواسط نوامبر ۲۰۱۸ به دلیل افزایش مالیات سوخت آغاز شده بود و این قانون مالیاتی در پی اعتراضات لغو شد اما از آن زمان تاکنون این تظاهرات به اعتراضاتی علیه دولت ماکرون تبدیل شده است.

کد تخفیف

۲ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*