خانه » اخبار جهان » رکوردشکنی دلار در برابر سایر ارزها به تدریج در حال اتمام است
رکوردشکنی دلار در برابر سایر ارزها به تدریج در حال اتمام است
رکوردشکنی دلار در برابر سایر ارزها به تدریج در حال اتمام است

رکوردشکنی دلار در برابر سایر ارزها به تدریج در حال اتمام است

سرانجام پس از هشت دور صعود متوالی و رکوردشکنی دلار از آغاز سال ۲۰۱۹، ارزش دیگر ارزها در برابر دلار طی روز جاری تقویت شد.

به گزارش  رویترز، دلار که روز گذشته در بالاترین سطح ثبت شده خود در سال ۲۰۱۹ قرار گرفته بود، در معاملات روز جاری و با افزایش امیدواری ها نسبت به رسیدن توافق تجاری بین آمریکا و چین اندکی کاهش پیدا کرد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصادآنلاین، در معاملات امروز و پس از اینکه دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا نسبت به رسیدن توافق تجاری با چین اظهار امیدواری کرده و از آمادگی خود برای تمدید مهلت قانونی مذاکره سخن گفت، ارزش یورو در برابر دلار با ۰.۱ درصد افزایش به ۱.۱۳۳۵ دلار رسید و هر یک دلار استرالیا نیز با ۰.۳ درصد افزایش به ازای ۰.۷۱۱۲ دلار آمریکا مبادله شد.

رکوردشکنی دلار پایان یافت

شاخص دلار در معاملات امروز با عقب‌نشینی از رکورد بالای ۹۷ واحدی خود، به سطح ۹۶.۶۵ واحد عقب نشینی کرد. دیروز نیز شاخص دلار که نرخ برابری آن در مقابل سبدی از ارزهای مهم جهانی را اندازه می گیرد با ۰.۴۵ درصد افزایش و ایستادن در سطح ۹۷.۰۴ واحد، رکوردشکنی دلار را ثبت کرده بود و برای نخستین بار در سال جاری در سطح بالای ۹۷ واحد ایستاد.

میشل مک‌کارتی، استراتژیست بازار در مؤسسه سی‌ام‌سی مارکتس در این باره تحلیل کرد: به نظر می رسد در حال فاصله گرفتن از سلطه دلار بر بازارهای ارزی می باشیم و این ضعف در ارتباط مستقیم با کاهش تنش های تجاری است. دلار امروز توانست در کانال بسیار مهمی در برابر دلار حمایت شود و در کانال ۱.۱۳ دلاری باقی بماند.

در معاملات امروز دلار نیوزلند با ثبت رشد عجیب ۱.۶ درصدی در برابر دلار، قویترین برنده امروز بازار ارز بود به گونه‌ای که هر دلار نیوزلند به ۰.۶۸۳۷ دلار آمریکا رسید.

در برابر ین ژاپن، نرخ دلار در مقایسه با روز قبل نسبتاً بدون تغییر ماند و هر دلار به ازای ۱۱۰.۵ ین مبادله شد. هر پوند با ۰.۱ درصد افزایش به ۱.۲۹ دلار رسید و ارزش دلار کانادا در برابر همتای آمریکایی آن ۰.۲ درصد تقویت شد، به گونه‌ای که هر دلار به ازای ۱.۳۲۰۶ دلار کانادا مبادله شد.

از طرفی قیمت نفت در چند روز اخیر به دلیل نگرانی‌ها نسبت به سلامت اقتصادی جهانی بعلاوه از سرگیری عرضه از سوی لیبی، ثابت یا رو به کاهش بوده است.

تحلیلگران کومرس بانک تحلیل کردند: نگرانی های اقتصادی فزاینده، افت بازارهای سهام و احیای تردیدها نسبت به حل شدن جنگ تجاری میان آمریکا و چین، قیمت نفت را تحت فشارهای کاهشی قرار داده است.

کد تخفیف

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

آمریکا در صدد است ۱۳ آبان را به خاطره‌ای تلخ برای ملت ایران تبدیل کند

آمریکا در صدد است ۱۳ آبان را به خاطره‌ای تلخ برای ملت ایران تبدیل کند

رییس جمهور در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهار داشت: امروز دولت آمریکا در صدد ...