خانه » اخبار جهان » رئیس جمهور ونزوئلا از سرمایه گذاری گسترده در تسلیحات ارتش اطلاع داد
رئیس جمهور ونزوئلا از سرمایه گذاری گسترده در تسلیحات ارتش اطلاع داد
رئیس جمهور ونزوئلا از سرمایه گذاری گسترده در تسلیحات ارتش اطلاع داد

رئیس جمهور ونزوئلا از سرمایه گذاری گسترده در تسلیحات ارتش اطلاع داد

نیکولاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا از سرمایه گذاری گسترده در حوزه تسلیحاتی ارتش با همکاری روسیه در روزهای اخیر اطلاع داد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصادآنلاین، نیکولاس مادورو در این باره اظهار کرد: کاراکاس سرمایه گذاری های لازم را برای سربازان، ارتش و نیروهای نظامی خود انجام خواهد داد تا ارتش این کشور از مجهزترین و پیشرفته ترین تسلیحات برخوردار باشد زیرا ونزوئلا صلح می خواهد.

مادورو در پیامی در توئیتر خود اعلام کرد: سربازان ونزوئلا برای کشورشان آماده مرگ هستند و مردم این کشور، نیروی نظامی بیشتری می خواهند تا از کشورشان حمایت کند.

وی در ادامه این پیام بیان کرد: ما یک کشور صلح طلب هستیم و با کشور دیگری وارد درگیری نشده ایم اما کشورهای دیگر نیز نباید وارد درگیری با ما شوند و ما را تهدید کنند. همچنین بر اساس اخبار منتشره در همین حال ارتش ونزوئلا بزرگترین رزمایش خود را آغاز کرده است.

پیش از آغاز این رزمایش رئیس جمهور ونزوئلا با حضور در میراندا، ایالت شمالی ونزوئلا، از تجهیزات نظامی این کشور از جمله پرتاب کننده های موشکی ساخت روسیه بازدید کرد.

رئیس جمهور ونزوئلا در حال تقویت ارتش

لازم به ذکر است که این رزمایش تا ۱۵ فوریه ادامه خواهد داشت و این مانور نظامی بزرگترین و مهمترین رزمایش در تاریخ ۲۰۰ ساله این کشور به شمار می رود.

پیش از این نیز مادورو اعلام کرده بود که نیروهای مسلح این کشور باید خود را برای دفاع از ونزوئلا آماده کنند. به گفته وی، نیروهای مسلح ونزوئلا باید مکانیسم های نظامی خود را مورد بازنگری قرار دهند.

روسیه بزرگترین صادرکننده تسلیحات به ونزوئلا می باشد. پیش از وقوع بحران سیاسی اخیر، قراردادهای بزرگ تسلیحاتی میان دو کشور به امضا رسیده است.

تنش در ونزوئلا زمانی شدت گرفت که خوآن گوآیدو، رئیس پارلمان تحت کنترل اپوزیسیون خود را رئیس جمهور موقت خواند و با حمایت کشورهای آمریکای لاتین، ایالات متحده و بسیاری از کشورهای اروپایی روبرو شد.

در ماه سپتامبر ۲۰۱۸ شورای حقوق بشر سازمان ملل قطعنامه ای را علیه ونزوئلا صادر کرده است که در آن درباره افزایش نگرانی ها نسبت به وضعیت اقتصادی و انسانی در این کشور هشدار داده شده است.

همچنین بر اساس این قطعنامه دولت ونزوئلا باید کمک های بشردوستانه را برای رفع کمبود دارو و مواد غذایی و جلوگیری از رشد سو تغذیه و شیوع بیماری ها قبول نماید. با این حال کالدرا نماینده ونزوئلا در اتحادیه اروپا، بر این باور است که شورای حقوق بشر سازمان ملل دولت ونزوئلا را محکوم نکرده است.

کد تخفیف

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*