خانه » اخبار جهان » کمبود شدید منابع ارزی دولت ونزوئلا با فروش طلای این کشور همراه شد
کمبود شدید منابع ارزی دولت ونزوئلا با فروش طلای این کشور همراه شد
کمبود شدید منابع ارزی دولت ونزوئلا با فروش طلای این کشور همراه شد

کمبود شدید منابع ارزی دولت ونزوئلا با فروش طلای این کشور همراه شد

دولت ونزوئلا با داشتن کمبود شدید منابع ارزی ، برای جبران این کمبود شدید منابع ارزی بخشی از ذخایر طلای خود را به فروش رساند.

به گزارش رویترز، یکی از نمایندگان مخالف دولت در مجلس ونزوئلا به نام پاپرونی اعلام کرد: ۷۳ تن طلا از ذخایر بانک مرکزی این کشور توسط دولت نیکلاس مادورو و بدون اخذ مجوز قانونی از مجلس به ترکیه و امارات فروخته شده است.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصادآنلاین، مجلس ونزوئلا به رهبری خوان گایدو، رهبر مخالفان دولت و رئیس جمهور خود خوانده این کشور به دنبال ممانعت از فروش ذخایر طلای این کشور توسط دولت است.

در پی این اتفاق دولت آمریکا نیز به کشورهای جهان هشدار داد که از معامله ارزی با دولت ونزوئلا خودداری کنند. طبق آمارهای بانک مرکزی ونزوئلا، تا ماه نوامبر سال گذشته، این کشور ۱۳۲ تن ذخایر طلا در انگلیس و ونزوئلا در اختیار داشته است.

مؤسسه نور کپیتال دبی نیز در تازه‌ترین دور از خرید طلاهای ونزوئلا اعلام کرد ۳ تن طلا از این کشور خریداری کرده ولی تا زمان بازگشت ثبات سیاسی به این کشور، سفارش جدیدی برای خرید ارائه نخواهد کرد.

کمبود شدید منابع ارزی دولت ونزوئلا

به گفته پاپارونی، مجلس ونزوئلا در حال انجام اقدامات لازم است تا مطمئن نشود دیگر حتی ۱ گرم از طلاهای این کشور فروخته نخواهد شد.

پاپارونی در بخش دیگری از سخنان خود ادعا کرد دولت مادورو ۱۲۷ میلیون یورو را به حساب‌های بانکی خود در روسیه منتقل کرده است. از روز دوشنبه این هفته و با تصمیم اتحادیه اروپا، ونزوئلا دیگر قادر به جابجایی وجه از حساب خود در بانک‌های اروپایی نیست و موجودی این حساب‌ها در سراسر اتحادیه اروپا بلوکه شده است.

اقدام آمریکا به تحریم شرکت ملی نفت ونزوئلا که بزرگترین منبع درآمدی ارزی دولت این کشور به شمار می رود، یکی از اصلی ترین دلایل افزایش تمایل مسئولان دولت مادورو به فروش ذخایر طلا عنوان می‌شود.

کمبود ارز در روزهای اخیر به بحران ابر تورم در این کشور بیش از پیش دامن زده و به دنبال آن صندوق بین‌المللی پول هشدار داده است تورم این کشور تا پایان امسال از ۱۰ میلیون درصد خواهد گذشت.

الخاندرو ورنر، مدیر بخش وسترن همپشایر در صندوق بین المللی پول تصریح کرد: بله ۱۰ میلیون درصد! چرا که قیمت ها هر ماه دو یا سه برابر می شود. اگر این نرخ ها را با قیمت های سال گذشته مقایسه کنید می‌بینید که چه تورم سرسام آوری تولید می شود.

به گفته آقای ورنر، اقتصاد ونزوئلا در سال گذشته ۱۸ درصد کوچک‌تر شد و انتظار می رود امسال نیز اقتصاد این کشور پنج درصد کوچک‌تر شود.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

خروج انگلیس از اتحادیه اروپا نقطه اختلاف نظر وزرای کابینه انگلیس

خروج انگلیس از اتحادیه اروپا نقطه اختلاف نظر وزرای کابینه انگلیس

اکثر وزرای کابینه انگلیس باور دارند که طرح نخست وزیر این کشور برای خروج انگلیس ...