خانه » اخبار جهان » بازرگانان فراه برای بسته شدن گمرک این ولایت برای کالاهای ایرانی اعتراض کردند
بازرگانان فراه برای بسته شدن گمرک این ولایت برای کالاهای ایرانی اعتراض کردند
بازرگانان فراه برای بسته شدن گمرک این ولایت برای کالاهای ایرانی اعتراض کردند

بازرگانان فراه برای بسته شدن گمرک این ولایت برای کالاهای ایرانی اعتراض کردند

بازرگانان فراه اعلام کردند که گمرک این ولایت برای بار دوم به روی کالاهای ایرانی بسته شده و این موضوع خسارات زیادی را این بازرگانان وارد کرده است.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصادآنلاین، چندی پیش برای دومین بار دولت افغانستان بندر شیخ ابونصر فراهی را به روی بازرگانان و واردات از کشور ایران بسته است و دلیل آن را فساد اداری موجود در این گمرک اعلام کرد.

پس از مسدود شدن دوباره بندر شیخ ابونصر فراهی در فراه صدها تن از بازرگانان و شهروندان در مرکز این ولایت دست به تجمع اعتراضی زده و اظهار کردند: با مسدود شدن این بندر فساد از بین خواهد نرفت.

این معترضان همچنین اعلام کردند: از زمانی که این گمرک به روی کالاهای ایرانی مسدود شده قیمت محصولات افزایش چن برابری را شاهد بوده و این موضوع مردم این ولایت را با دشوارهای زیادی روبرو کرده است.

بازرگانان فراه معترض هستند

خوشحال زلاند فعال مدنی در فراه نیز در باره این موضوع توضیح داد: اگر دولت مرکزی بندر تجارتی شیخ ابونصر فراهی را که در مرز با کشور ایران را بازگشایی نکند با واکنش تند مردم مواجه خواهد شد.

بازرگانان فراه نیز اطلاع دادند: در پی مسدود شدن مجدد گمرک فراه کالاهای آنها در گمرک مانده و اجازه ترخیص به آنها داده نمی شود و این موضوع خسارات زیادی به بازرگانان وارد کرده است.

این برای دومین بار است که بندر بزرگ شیخ ابونصر فراهی که هم مرز با ایران است از سوی وزارت دارائی افغانستان و گمرک مرکزی مسدود شده است.

گمرگ تجارتی شیخ ابونصر فراهی در مهرماه سال جاری به مدت یک ماه با دستور رئیس جمهور افغانستان جهت کاهش فساد در گمرکات در ولایت فراه مسدود شده بود و ادامه این روند سبب اعتراض‌ گسترده شهروندان فراه شده بود و این مسدود بودن یکماه گمرگ فراه باعث افزایش دو برابری قیمت مواد غذایی در فراه شده بود.

کد تخفیف

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*