خانه » اخبار جهان » دیوید مالپاس یکی از مقامات مهم خزانه داری به عنوان نامزد بانک جهانی
دیوید مالپاس یکی از مقامات مهم خزانه داری به عنوان نامزد بانک جهانی
دیوید مالپاس یکی از مقامات مهم خزانه داری به عنوان نامزد بانک جهانی

دیوید مالپاس یکی از مقامات مهم خزانه داری به عنوان نامزد بانک جهانی

به گفته منابع آگاه دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در نظر دارد دیوید مالپاس یکی از مقامات مهم خزانه داری این کشور را به عنوان نامزد بانک جهانی معرفی کند.

به گزارش  سی ان بی‌ سی، به گفته منابع آگاه، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در نظر دارد دیوید مالپاس، یکی از مقامات مهم خزانه‌داری این کشور را به عنوان نامزد بانک جهانی معرفی کند.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصادآنلاین، نامزدی مالپاس بعنوان یک فرد وفادار به ترامپ و منتقد، نهادهای چندجانبه را در مسیر رهبری بزرگترین بانک توسعه جهانی قرار می دهد؛ این در حالی است که گزارشات حاکی از این است که این خبر، روز چهارشنبه رسما اعلام خواهد شد.

یک مقام ارشد خزانه‌داری به سی‌ان‌بی‌سی اعلام کرد: ترامپ واقعا تجربه دیوید مالپاس را دوست دارد. دیوید چندین دهه است که مسائل مربوط به بانک جهانی را تحت پوشش قرار داده و خود را درگیر امور آن کرده است.

دیوید مالپاس نامزد ریاست بانک جهانی

رئیس‌جمهور دیوید مالپاس را دوست دارد. او در کمپین انتخاباتی ترامپ نیز فعالیت داشته و  دیدگاه های مشترکی با رئیس جمهور دارد. مالپاس کارکنان ارشد بانک جهانی را می‌شناسد و بسیاری از این کارکنان ارشد، از او حمایت خواهند کرد.

یک منبع دیپلماتیک از اروپا هم خبر داد که دولت ترامپ، چندین پایتخت اروپایی را در مورد نامزدی مالپاس مطلع کرده است و احتمالا سهام‌داران اروپایی این بانک، با این تصمیم مخالفت نخواهند کرد.

مالپاس یا هر نامزد دیگری که آمریکا معرفی کند، هنوز نیازمند این است که رای اعتماد هیات مدیره ۱۲ نفره بانک جهانی را به دست بیاورد. هر چند ایالات‌متحده بیشترین سهم هیات‌مدیره را به خود اختصاص داده است و معمولا هم رئیس بانک جهانی را انتخاب کرده است، با این حال ممکن است رقیبانی برای نامزدی مالپاس ظهور کنند.

مالپاس، دیپلمات برجسته خزانه‌داری آمریکا، پس از این که جیک یونگ کیم در اول فوریه از سمت خود کناره‌گیری کرد، به جای او منصوب خواهد شد.

کد تخفیف

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

دستور دونالد ترامپ به وزارت بازرگانی برای کمک به شرکت مخابراتی چینی

دستور دونالد ترامپ به وزارت بازرگانی برای کمک به شرکت مخابراتی چینی

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا با گذشت چند هفته از ممنوعیت صادرات به  ZTE، به ...