خانه » اخبار جهان » ذخیره کردن غذا و دارو با افزایش احتمال خروج انگلیس از اتحادیه اروپا
ذخیره کردن غذا و دارو با افزایش احتمال خروج انگلیس از اتحادیه اروپا
ذخیره کردن غذا و دارو با افزایش احتمال خروج انگلیس از اتحادیه اروپا

ذخیره کردن غذا و دارو با افزایش احتمال خروج انگلیس از اتحادیه اروپا

اختلافات دولتمردان انگلیس بر سر خروج از اتحادیه اروپا موجب ترس از مختل شدن زنجیره عرضه در این کشور شده است و مردم انگلیس را به سمت ذخیره کردن غذا و دارو سوق داده است.

به گزارش رویترز، تنها ۵۶ روز تا مهلت خروج انگلیس از اتحادیه اروپا مانده است و جو الگارف از ترس عدم موفقیت سیاستمداران برای امضای یک معاهده خروج، شروع به ذخیره غذا کرده ولی نمی تواند داروی حیاتی دختر معلولش را هم ذخیره کند .

 به گزارش آی ار اقتصاد به نقل از اقتصادآنلاین، نورای چهار ساله مبتلا به فلج مغزی و صرع بوده و برای جلوگیری از تشنج نیاز به داروی اپیلیم وارداتی به صورت روزانه دارد. الگارف میخواهد داروهای دخترش را ذخیره کند ولی قادر به این کار نیست، چون این دارو با نسخه ماهانه تحویل داده میشود .

با گذشت زمان، قانونگذاران انگلیس هنوز درگیر امضای یک توافق خروج از اتحادیه اروپا هستند. آنها ماه گذشته به طور کامل قرار داد نخست وزیر ترزا می را رد کردند .

انگلیس در ۲۹ مارس بدون هیچ قراردادی از اتحادیه اروپا خارج می شود ، مگر اینکه قبل از آن توافقی صورت گیرد. این شرایط باعث ترس از مختل شدن زنجیره عرضه شده و احتمال دارد باعث کمبود غذا و دارو در انگلیس شود.

طبق اطلاعات دولت انگلیس حدود سه چهارم داروهای مورد استفاده خدمات بهداشت ملی از طریق اتحادیه اروپا تامین می‌شوند .چند ماه قبل نیز مت هنکاک، وزیر بهداشت انگلیس طرح هایی برای اطمینان از در اختیار داشتن ذخیره دارو برای ۶ هفته در صورت یک برگزیت بدون قرارداد ارائه داد.

ذخیره کردن غذا و دارو در انگلیس

وی همچنین اطلاع داد که انگلیس در ژانویه ۵ هزار یخچال برای نگهداری دارو  خریده است .

استفان هامون، مسئول طرح برگزیت در وزارت بهداشت نیز گفت: ما از  نزدیک با صنعت همکاری می کنیم تا مطمئن شویم عرضه کافی دارو در انگلستان وجود دارد.

از طرفی مردم انگلیس در این مورد مطمئن نبوده و شواهد نشان می دهد در حال ذخیره کردن غذا و دارو از مسکن های کودکان تا داروهای بیماران سخت هستند .

الگارف همچنین گفته است: حتی اگر همه پولهای دنیا را داشته باشم، نمی توانم داروهای دخترم را بخرم چون فقط با نسخه ماهانه ارائه می‌شوند. من راهی برای نجات زندگی دخترم ندارم.

یک مقام ارشد بیمارستانی در  بیرمنگهام نیز هشدار داد که هفته گذشته ریسک لغو شدن عمل های جراحی به خاطر کمبود دارو وجود داشت .

طبق اطلاعات اتحادیه سلامت برگزیت، ۴۵ میلیون بسته دارویی هر ماه از اتحادیه اروپا وارد انگلیس می‌شود و ۳۷ میلیون بسته هم به مناطق دیگر می روند .

هرگونه اختلال در استانداردهای انگلیس در آینده و نبود یک قرارداد در مورد همکاری با اتحادیه اروپا در مورد دارو و خدمات پزشکی، یعنی زنجیره عرضه در خطر خواهد بود .

پیامد ناخواسته این نگرانی ذخیره دارو توسط بیماران می باشد که مشکلاتی را به وجودخواهد آورد. انجام این کار باعث کمبود دارو برای بیماران دیگر می‌شود.

کد تخفیف

۲ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

خروج انگلیس از اتحادیه اروپا نقطه اختلاف نظر وزرای کابینه انگلیس

خروج انگلیس از اتحادیه اروپا نقطه اختلاف نظر وزرای کابینه انگلیس

اکثر وزرای کابینه انگلیس باور دارند که طرح نخست وزیر این کشور برای خروج انگلیس ...