خانه » بازرگانی » ترانزیت ایران در ۱۰ ماه نخست امسال ۹۰۰ میلیون دلار شد
ترانزیت ایران در ۱۰ ماه نخست امسال ۹۰۰ میلیون دلار شد
ترانزیت ایران در ۱۰ ماه نخست امسال ۹۰۰ میلیون دلار شد

ترانزیت ایران در ۱۰ ماه نخست امسال ۹۰۰ میلیون دلار شد

دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی اظهار کرد: ترانزیت ایران در ۱۰ ماه نخست امسال ۹۰۰ میلیون دلار بود که تراز مثبتی را نشان می دهد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصادآنلاین، فرهاد دژپسند در جمع اساتید و دانشگاهیان سیستان و بلوچستان ضمن بیان اینکه رشد ۲۰ درصدی منابع در کشور از دیگر موفقیت های این مدت است، اقزود: این موفقیت ها در حالی به دست آمده که دشمنان تمام تلاش خود را برای وارد کردن ضربات اقتصادی به کشور به کار گرفته اند.

وی در ادامه بیان کرد: اگر تک تک ایرانیان عزم خود را جزم کنند می توان مشکلات کنونی در عرصه اقتصادی کشور را به حداقل رساند.

وزیر امور اقتصادی و دارایی همچنین با بیان اینکه قدرت ایران در حال حاضر به مرحله خوبی رسیده است گفت: برای رسیدن کشور به رفاه باید قدرت ملی افزایش یابد. باید از تمام ظرفیت های داخلی برای رونق و توسعه اقتصادی استفاده کرد.

ترانزیت ایران بهبود یافته است

وی ضمن اشاره به ظرفیت های سیستان و بلوچستان نیز گت: این استان از ظرفیت های بالقوه اقتصادی نظیر اقیانوس، مرزهای طولانی، معادن و غیره برخوردار است.

وزیر اقتصادی و دارایی تصریح نمود: برای استفاده بهینه از ظرفیت های سیستان و بلوچستان ضروری است اساتید دانشگاه، نخبگان و فرهیختگان علمی این استان به بررسی دقیق مشکلات و ارائه راهکار برای برون رفت از آن بپردازند تا با استفاده از ظرفیت های بیکران این خطه، آن را به بارانداز توسعه کشور تبدیل کرد.

دژپسند همچنین ضمن بیان اینکه چابهار به عنوان یک منطقه خاص می تواند سکوی پرش نیمه شرقی کشور باشد گفت: اگر سند آمایش سیستان و بلوچستان بخوبی تهیه و اجرا شود تحول استان را به همراه دارد.

وی در ادامه بر تشکیل نشست های اندیشه ورزی اساتید دانشگاه با مسئولان حوزه اقتصادی استان در بازه زمانی حدود سه ماه یکبار تاکید کرد و توضیح داد: عزم دولت برای توسعه سواحل مکران و تبدیل آن به سکوی پرش اقتصادی منطقه جدی است.

وزیر امور اقتصادی و دارایی به سود آوری سرمایه گذاری در سیستان و بلوچستان اشاره کرده و به سرمایه گذاران خارجی و داخلی توصیه کرد: با توجه به سود آوری کلان سرمایه گذاری در این استان و فراهم بودن زمینه های لازم، به این منطقه جذب شوند.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

توسعه اشتغال و کاهش بیکاری نیازمند خودکفایی تولید در کشور

توسعه اشتغال و کاهش بیکاری نیازمند خودکفایی تولید در کشور

بنا بر عقیده یک کارشناس حوزه کار، اگر تولید در کشور ما را به خودکفایی ...