خانه » بازرگانی » وزارت صمت برنامه جامعی برای افزایش کیفیت و رونق خودروهای داخلی دارد
وزارت صمت برنامه جامعی برای افزایش کیفیت و رونق خودروهای داخلی دارد
وزارت صمت برنامه جامعی برای افزایش کیفیت و رونق خودروهای داخلی دارد

وزارت صمت برنامه جامعی برای افزایش کیفیت و رونق خودروهای داخلی دارد

رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت ضمن بیان این مطلب که کیفیت بسیاری از خودروهای داخل قابل قبول نیست، اظهار کرد: وزارت صمت برنامه جامعی برای افزایش کیفیت و رونق تولید داخل در این حوزه دارد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصادآنلاین، رضا رحمانی در پاسخ به این پرسش که علت مشکلات متعدد در خودروسازی با وجود حمایت های بسیار از این صنعت چیست؟ جواب داد: اگرچه در سال های گذشته حمایت های خوبی از این صنعت صورت گرفته است ولی پس از تحریم های جدید حمایت جدی مانند پرداخت تسهیلات به آنان اتفاق نیافتاد.

وی همچنین در پاسخ به این سوال که در خودروسازی همه دم از تولید ملی می زنند درحالی که با شروع تحریم ها خودروسازان از عمل به تعهدات وا مانده اند و خودروسازی چه منفعتی برای کشور دارند، توضیح داد: در صورتی که صنعت خودروسازی در کشور وجود نداشت برای واردات خودروهای موردنیاز باید سالانه ۱۵ هزار میلیارد دلار هزینه صورت می گرفت در حالی که در حال حاضر حدود ۵ هزار میلیارد دلار برای واردات قطعات موردنیاز خودروسازی هزینه می شود.

وزارت صمت در پی افزایش کیفیت خودروها

وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه تصریح نمود: در واقع صنعت خودروسازی ایران  با وجود مشکلات موجود ۱۰ هزار میلیارد دلار برای کشور صرفه اقتصادی به همراه دارد.

رحمانی در انتها ضمن بیان این مهم که، کیفیت بسیاری از خودروهای داخل قابل قبول نیست، خاطر نشان کرد: وزارت صمت برنامه جامعی برای افزایش کیفیت و رونق تولید داخل در این حوزه دارد.

آمارها نشان دهنده آن است که از ۱۶.۱ میلیون خودروی سبک، ۹۰۰ هزار خودرو و از یک میلیون خودروی سنگین، ۳۰۰ هزار خودرو فرسوده در کشور وجود دارند. علاوه بر آن، این شرکت های خودروسازی موظف هستند استانداردهای مربوطه را درمورد مصرف انرژی رعایت کنند.

در این راستا، قرار شده است سازمان بهینه سازی مصرف سوخت با همکاری سازمان ملی استاندارد،برای اعطای برچسب انرژی سختگیری های بیشتری کند و به خودروسازان دو سال فرصت داده شد که استانداردها را رعایت کنند.

کد تخفیف