خانه » سایر » دانشجویان دانشگاه فرهنگیان به هیچ وجه نگران استخدام خود نباشند
دانشجویان دانشگاه فرهنگیان به هیچ وجه نگران استخدام خود نباشند
دانشجویان دانشگاه فرهنگیان به هیچ وجه نگران استخدام خود نباشند

دانشجویان دانشگاه فرهنگیان به هیچ وجه نگران استخدام خود نباشند

میرزاده سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اطلاع داد: دانشجویان دانشگاه فرهنگیان به هیچ وجه نگران استخدام خود نباشند لذا همان چیزی که در دفترچه هنگام پذیرش آنها وجود دارد اجرایی خواهد شد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصادآنلاین، میرحمایت میرزاده سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در تشریح جلسه عصر امروز این کمیسیون بیان داشت: این جلسه در ۲ بخش برگزار شد که در بخش اول میزبان رئیس دانشگاه فرهنگیان و در بخش دوم میزبان رئیس جهاد دانشگاهی بودیم.

میرزاده درباره جزئیات بخش اول جلسه کمیسیون آموزش و تحقیقات تصریح کرد: در این بخش درباره موضوع اخیر درباره استخدام دانشجویان دانشگاه فرهنگیان در وزارت آموزش و پرورش رخ داده بود، بحث شد که بر همین اساس آن ها به صورت پیمانی در این وزارتخانه استخدام می‌شوند نه رسمی. مباحثی مطرح شد که اعضای کمیسیون از رئیس دانشگاه فرهنگیان درخواست کردند همان موضوع مندرج هنگام پذیرش این دانشجویان در دفترچه باید اجرایی شود.

وی در ادامه توضیح داد: دانشجویان دانشگاه فرهنگیان به هیچ وجه نباید نگران استخدام خود باشند و همان چیزی که در دفترچه ای در هنگام ورود به این دانشگاه ثبت شده اجرا خواهد شد. ضمن اینکه در این جلسه رئیس دانشگاه فرهنگیان گزارش خوبی از فعالیت های فرهنگی، آموزشی و پژوهشی و پذیرش دانشجویان مطرح شد.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی ضمن بیان اینکه یکی از دغدغه های مطرح در کشور کمبود معلم در سال های آینده با توجه به بازنشسته شدن حجم زیادی از معلمان شاغل فعلی می باشد، بیان کرد: رئیس دانشگاه فرهنگیان عنوان کرد که پذیرش خوبی در دانشگاه فرهنگیان در سال های اخیر صورت گرفته است. تاکنون ۷۱ هزار دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل بوده‌اند ضمن اینکه سالی ۳۰ هزار دانشجوی جدید در این دانشگاه پذیرش خواهد شد.

دانشجویان دانشگاه فرهنگیان استخدام می شوند

با توجه به این شرایط، نگرانی و دغدغه ها درباره کمبود معلم در سال های آینده مرتفع خواهد شد و بنا دارند تا با جذب دانشجوی جدید و فارغ التحصیل شدن آنها پس از بازنشستگی معلمان فعلی عملاً وزارت آموزش و پرورش با مشکل معلم مواجه نخواهد شد.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس همچنین درباره جزئیات بخش دوم جلسه عصر امروز این کمیسیون اظهار داشت: در این جلسه رئیس جهاد دانشگاهی حضور داشت که درباره فعالیت های آنها در خصوص اقتصاد مقاومتی و فعالیت‌های علمی و پژوهشی و فناوری گزارشاتی را ارائه کرد که بر اساس گزارشات ارائه شده و فعالیت های صورت گرفته عنوان شد که کارهای پژوهشی وارد بازار شده آنها و با توجه به ارتباطات خوب بین جهاد دانشگاهی و صنعت و تولید، خودکفایی های خوبی صورت پذیرفته است و اعضای کمیسیون هم از فعالیت های پژوهشی جهاد دانشگاهی حمایت کردند.

بر اساس قانون متعهدین خدمت به وزارت آموزش و پرورش، استخدام دانشجو معلمان باید به شکل رسمی  آزمایشی باشد اما بنابر مجوز سازمان اداری و استخدامی دانشجو معلمان باید به صورت پیمانی استخدام شوند.

در حال حاضر حدود چهار ماه از آغاز سال تحصیلی دانشگاه ها و تحصیل دانشجو معلمان به ورودی ۹۷ گذشته است اما برای پیگیری تعیین تکلیف وضعیت استخدامی صدور احکام آن‌ها عقب افتاد، چرا که آموزش و پرورش به اجرای قانون و استخدام رسمی آزمایشی دانشجو معلمان تأکید دارد و بر همین اساس هنوز احکام آن‌ها صادر نشده است.

تأخیر در صدور احکام بیش از این زمان به بلاتکیفی در پرداخت حقوق دانشجو معلمان باعث خواهد شد و با وجود موانع سازمان اداری استخدامی آموزش و پرورش ناگزیر است تا احکام ورودی ‌های ۹۷ را بر اساس استخدام پیمانی صادر کند؛ البته اکنون دانشجو معلمان سال های قبل این دانشگاه به طور رسمی آزمایشی استخدام شده اند.

کد تخفیف

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*