خانه » سایر » کودکان خیابانی نیاز به شناسایی و دریافت کد رهگیری دارند
کودکان خیابانی نیاز به شناسایی و دریافت کد رهگیری دارند
کودکان خیابانی نیاز به شناسایی و دریافت کد رهگیری دارند

کودکان خیابانی نیاز به شناسایی و دریافت کد رهگیری دارند

حبیب‌الله مسعودی فرید معاون اجتماعی سازمان بهزیستی کشور از اداره امور اتباع وزارت کشور خواست کودکان خیابانی را شناسایی کرده و به آنها کد قابل رهگیری اختصاص دهند تا هویت، نحوه ورودشان به کشور و شرایط آنها مشخص شود.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصاد آنلاین، مسعودی فرید در سوالی مبنی بر اینکه درخواست بهزیستی به عنوان نهاد متولی رسیدگی به امور کودکان خیابانی که گفته می شود ۶۸درصد آنان در تهران جزو اتباع می باشند، از دفاتر و ادارت مربوط به امور اتباع برای ساماندهی آنان چیست؟ پاسخ داد: برای اینکه متوجه شویم چرا این کودکان در خیابان هستند، نیاز به شناسایی دقیق آنان داریم تا با شناسایی دقیق ببینیم آیا آنها قاچاق می شوند یا به صورت توریستی همراه با خانواده به کشور وارد شده اند و کسب و کار می‌کنند؟

وی در ادامه افزود: در همه کشورها خصوصا کشورهای مبتنی بر رفاه این امکان وجود ندارد که فردی با ویزای توریستی به کشوری سفر کرده اما بعد از یک هفته به کشورش بازنگردد و در آن کشور به کسب و کار بپردازد زیرا در آن کشورها افراد همواره رضد می شوند، البته این موضوعی است که نهادهای انتظامی و اداره امور اتباع باید به آن توجه نمایند.

معاون اجتماعی سازمان بهزیستی کشور در ادامه افزود: آنچه که برای ما اهمیت دارد این است که آیا  کودک مورد کودک آزاری قرار می‌گیرد؟ یا  اینکه در کدام خانواده است؟ طبیعتا وقتی این کودکان شناسایی شوند و کدی به آنها داده شود که قابل رهگیری باشد، می توانیم مطمئن شویم که برای آنها اتفاقی نیم افتد. در این راستا اگر اداره اتباع بتواند این نقش را ایفا کند و پیگیر این باشد که کودکان قاچاق نشوند، حتما موثر واقع خواهد شد.

کودکان خیابانی اتباع خارجی هستند

وی همچنین ضمن بیان اینکه بهزیستی در نهایت متولی پذیرش و ارائه خدمات به این کودکان است  و اگر برای این موج حدی متصور نشوند و کنترلی صورت نگیرد، قطعا با شکست روبه رو خواهیم شد، اظهار کرد: در دنیا دولت هایی با نام دولت رفاه  هم با چالش روبه رو شدند و مقداری در سیاست های رفاهی خود تجدید نظر کرده اند، بنابراین باید به روی موضوعات اتباع بیگانه و پناهندگان مدیریتی صورت پذیرد و سیاست ها نیز واضح و شفاف باشد.

وی در انتها افزود: از اداره امور اتباع درخواست داریم این افراد را شناسایی کنند، زیرا برای ساماندهی این کودکان لازم است نحوه ورود، شرایط و هویت آنها مشخص شود.

طی هفته های گذشته نیز مدیر عامل شرکت سالم شهر شهرداری تهران از تحقق پایش سلامت حدود یک هزار کودک کار با همکاری وزارت بهداشت خبر داد و گفته بود: پایش سلامت ۲۷ هزار کارگر شهرداری تهران نیز انجام شده است.

حمیدرضا چوبینه در مراسم ولادت حضرت زینب  (س) و روز پرستار گفته بود: بی تردید پرستاری شغلی بسیار دشوار است و افرادی که در این شغل مشغول فعالیت هستند با رفتار انسانی و عطوفت و مهربانی که با بیماران دارند مسکنی برای آنها هستند و با آنها همدردی می‌کند.

کد تخفیف

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

توزیع مرحله دوم بسته حمایتی برای نیازمندان از هفته آتی

توزیع مرحله دوم بسته حمایتی برای نیازمندان از هفته آتی

وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی ضمن اعلام خبر توزیع مرحله دوم بسته حمایتی ...