خانه » خودرو و حمل و نقل » سرقت تجهیزات ریلی و راه اندازی نخستین درزین گشت پلیس
سرقت تجهیزات ریلی و راه اندازی نخستین درزین گشت پلیس
سرقت تجهیزات ریلی و راه اندازی نخستین درزین گشت پلیس

سرقت تجهیزات ریلی و راه اندازی نخستین درزین گشت پلیس

هادی نژاد مدیرکل راه آهن تهران جزئیات سرقت تجهیزات ریلی در محور تهران-قم و تونل منطقه ۱۸ پایتخت را تشریح و از دستگیری سارقان اطلاع داد

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصادآنلاین، سید عابدین هادی نژاد در مراسم راه اندازی نخستین درزین گشت پلیس (مینی بوس ریلی گشت پلیس) ضمن اشاره به اتفاقاتی که در محدوده ریلی اداره کل راه آهن تهران در ماه های گذشته اتفاق افتاد است، بیان داشت: این اتفاقات ما را بر آن داشت تا درزین، مینی بوس و اتوبوس گشت پلیس را با آرم، علائم و تجهیزات پلیس راه اندازی نماییم.

هادی نژاد در ادامه افزود: در شهریورماه امسال در کیلومتر ۴۶ راه آهن تهران-قم در نزدیکی فرودگاه امام خمینی سارقان اقدام به باز کردن تجهیزات نگهدارنده ریل به اسم پابند و نگهدارنده خط کردند که سبب شد در ۱۸ شهریورماه سانحه در قطار باری عبوری از این محدوده را شاهد باشیم.

سرقت تجهیزات ریلی اتمام یافت

وی همچنین گفت: در این سانحه ۳ دستگاه واگن باری حامل ۳ کانتینر ورق فولادی و ۶ دستگاه لکوموتیو از خط خارج شده و محور تهران-قم به سمت اهواز مسدود شد.

به گفته هادی نژاد، این سانحه خسارت یک میلیاردی به راه آهن تحمیل کرد ولی در همان روز با همکاری پلیس راه آهن سارقان دستگیر و محور بازگشایی شد. واگن ها نیز به سمت تعمیرگاه هدایت شدند.

مدیرکل راه آهن تهران در ادامه بیان داشت: در همان روز با لکوموتیو یکی از قطارهای باری، اقدام به تعقیب سارقان کردیم و سارقان در کنار خط ریل دستگیر شدند.

مدیرکل راه آهن تهران توضیح داد: درزین واگذار شده به پلیس راه آهن تهران در کارخانجات تعمیر واگن داخل کشور بازسازی شده و تولید داخل می باشد.

این مقام مسئول در شرکت راه آهن با بیان اینکه یکی دیگر از حوادث ریلی اخیر ناامن شدن تونل ۱۰ کیلومتری خط آهن تهران-تبریز در مناطق ۱۷ و ۱۸ تهران بود، نیز بیان داشت: ۳۸ سارق ادوات ریلی را از این تونل باز کرده و به یک خریدار ضایعات می فروختند. اما با همکاری پلیس راه آهن همه این افراد دستگیر شده و ۲ تن اموال مسروقه ریلی کشف شد.

کد تخفیف

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*