خانه » اخبار جهان » رئیس‌جمهور آمریکا به احتمال استیضاحش در توییتر واکنش نشان داد
رئیس‌جمهور آمریکا به احتمال استیضاحش در توییتر واکنش نشان داد

رئیس‌جمهور آمریکا به احتمال استیضاحش در توییتر واکنش نشان داد

رئیس‌جمهور آمریکا در واکنش به اظهارات برخی قانون گذاران دموکرات درباره احتمال استیضاحش تهدید کرده است که چنین کاری به سقوط بازار سهام در این کشور منجر خواهد شد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصادآنلاین، پس از انتشار گزارشی جنجالی درباره دستور دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا به وکیل سابق خود برای دروغگویی به کنگره این کشور درباره روسیه و اظهارات تعدادی از قانونگذاران ارشد حزب دموکرات درباره احتمال استیضاح و برکناری رئیس‌جمهور، ترامپ در پیامی توئیتری به این موضوع واکنش نشان داد.

رئیس‌جمهور آمریکا در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت: اقتصاد (کنونی آمریکا) یکی از بهترین اقتصادها در تاریخمان می باشد، بیکاری در کمترین سطح خود در تاریخ ۵۰ سال گذشته است و بازار سهام آماده است که بار دیگر رکوردی که خود ما (دولت ترامپ) دفعات بسیاری آنرا ثبت کردیم را بشکند اما دیروز همه آن چیزی که شما مبتنی بر مبنای یک داستان جعلی شنیدید، (صحبت‌ها) درباره استیضاح بود. شما اگر خواهان سقوط بازار سهام هستید، ترامپ را استیضاح کنید.

رئیس‌جمهور آمریکا در انتظار استیضاح

این اظهارنظر ترامپ و هشدار درباره سقوط بازار سهام در آمریکا در واکنش به گزارشی که گفته بود رئیس‌جمهور آمریکا به مایکل کوهن وکیل شخصی سابق خود گفته بود در زمینه تصمیمش برای ساخت یک برج تجاری در مسکو به نمایندگان کنگره دروغ بگوید، اتفاق افتاده است.

با انتشار این گزارش جنجالی، برخی رسانه‌ها و قانونگذاران دموکرات احتمال استیضاح ترامپ از ریاست جمهوری آمریکا را پیش بینی کردند.

لازم به ذکر است که این گزارش توسط کاخ سفید و بعدا رابرت مولر بازپرس ویژه تحقیق درباره ادعای دخالت روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ ریاست جمهوری  و تبادی ادعایی کارزار ترامپ با مسکو تکذیب شده است ولی با این حال رئیس‌جمهور آمریکا در توئیتر خود هم به این گزارش واکنش نشان داده است.

ادعای ترامپ درباره وضعیت خوب بازار سهام در حالی مطرح شده که طی هفته‌های اخیر به دنبال تعطیلی دولت فدرال این کشور ارزش بورس و سهام در این کشور به شدت افت کرده است.

وی پیش از این برای هشدار به کنگره آمریکا درباره استیضاحش تهدید کرده بود که در صورت عملی شدن استیضاح، در آمریکا شورش اتفاق خواهد افتاد.

کد تخفیف

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

ارزش دلار آمریکا در بازارهای جهانی شاهد کاهش ادامه داری خواهد بود؟

ارزش دلار آمریکا در بازارهای جهانی شاهد کاهش ادامه داری خواهد بود؟

ارزش دلار آمریکا در بازارهای جهانی همواره به عنوان نمادی از قدرت اقتصادی آمریکایی می ...