خانه » اخبار جهان » شهروندی آمریکا برای نیروی کار ماهر خارجی هموارتر می شود
شهروندی آمریکا برای نیروی کار ماهر خارجی هموارتر می شود
شهروندی آمریکا برای نیروی کار ماهر خارجی هموارتر می شود

شهروندی آمریکا برای نیروی کار ماهر خارجی هموارتر می شود

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در پیامی توئیتری خود اطلاع داد: مسیر رسیدن به شهروندی آمریکا برای نیروی کار ماهر خارجی هموارتر خواهد شد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصادآنلاین، دونالد ترامپ در توئیتر خود اطلاع داد: دارندگان ویزای اچ –وان بی می توانند مطمئن باشند که با تغییراتی که ایجاد خواهد شد، شرایط ماندنشان در آمریکا هموارتر و قطعی تر خواهد شد و این تغییرات شامل مسیر منتهی به کسب شهروندی آمریکا نیز می شود. می خواهیم مطمئن شویم تا افراد مستعد و توانا قادر به کسب فرصت های شغلی در آمریکا باشند.

ویزای اچ- وان بی به کارفرمایان آمریکایی اجازه می دهد تا اتباع خارجی دارای تحصیلات عالی و سوابق کاری مربوط را در زمینه های تخصصی نظیر آی تی، امور مالی، حسابداری، معماری، مهندسی و پزشکی استخدام کنند. به گفته فایننشیال اکسپرس، شرکت های آمازون، مایکروسافت، اینتل و گوگل بیشترین شمار کارکنان خارجی دارای این نوع ویزا را دارا هستند.

شهروندی آمریکا برای نیروی کار ماهر خارجی آسان می شود

هر ساله اداره خدمات مهاجرت و شهروندی آمریکا برای ۸۵ هزار نفر ویزای اچ- وان بی صادر می کند که از این تعداد، ۶۵ هزار نفر دارای مدرک لیسانس و ۲۰ هزار نفر دارای فوق لیسانس و یا مدارک بالاتر هستند.

پیش از این  دولت دونالد ترامپ با شعار کالای آمریکایی بخر و کارگر آمریکایی استخدام کن شرایط سختی را برای اتباع خارجی متقاضی ویزای کاری آمریکا رقم زده بود، اما این اقدام با انتقادات بسیار گسترده ای از طرف شرکت ها و برخی سیاستمداران آمریکایی مواجه شد چرا که به اساس عقیده آن ها این اقدام، بازار کار آمریکا را با کمبود نیروی کار ماهر روبرو کرده بود.

لازم به ذکر است طبق گزارش موسسه Silicon Valley Institutes ، تقریبا دو سوم کارمندان حوزه کامپیوتر و علوم ریاضی در آمریکا، در کشور دیگری به دنیا آمده اند. بی شک تاثیرات منفی این قوانین بش از همه شرکت های خارجی حوزه IT وابسته به آمریکا را تحت تاثیر قرار داده است که با رفع این محدودیت ها ممکن است مشکلات نیروی کار متخصص در آمریکا رفع شد.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*