خانه » بانک و بیمه » آیین نامه اعتبارسنجی شهروندان ایرانی در حال تدوین می باشد
آیین نامه اعتبارسنجی شهروندان ایرانی در حال تدوین می باشد
آیین نامه اعتبارسنجی شهروندان ایرانی در حال تدوین می باشد

آیین نامه اعتبارسنجی شهروندان ایرانی در حال تدوین می باشد

بر اساس اعلام ابوالفضل ابوترابی عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس آیین نامه اعتبارسنجی شهروندان ایرانی در حال تدوین می باشد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از خانه اقتصاد آنلاین، ابوترابی عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس، از تدوین آیین نامه اعتبارسنجی شهروندان ایرانی خبر داد و افزود: آیین نامه اعتبارسنجی مبتنی بر قانون چک تدوین و اجرایی خواهد شد.

وی در ادامه اظهار داشت: اعتبارسنجی به معنای بررسی رفتار شخصی یک شهروند در اجتماع شامل پرداخت مالیات، جریمه های راهنمایی و رانندگی، دعاوی حقوقی، محکومیت و مجازات های حقوقی، نحوه پرداخت قبوض و نحوه پرداخت اقساط وام به شمار می رود.

آیین نامه اعتبارسنجی شهروندان ایرانی در حال تدوین است

نماینده مردم نجف آباد، تیران و کرون در مجلس شورای اسلامی همچنین بیان کرد: پس از اعتبارسنجی رفتار اجتماعی شهروندان؛ یک رتبه ای به افراد داده خواهد شد که بر اساس آن می توانند از امکانات موجود در بخش های مختلف استفاده کنند. رتبه اعتبارسنجی به معنای سطح اشخاص در اجتماع خواهد بود.

ابوترابی توضیح داد: پس از اجرای نظام اعتبارسنجی و تعیین درجه اجتماعی، دولت می تواند خدماتی مانند پرداخت وام یا ارائه امکانات دیگر را ارائه کند، همچنین تعیین می شود که سطح دسترسی افراد برای صدور چک های بانکی باید به چه میزان باشد.

این نماینده مردم در مجلس دهم بیان داشت: نظام اعتبارسنجی یک اقدام بنیادی به شمار می رود و می توان آن را به عنوان پایگاه اطلاعاتی شهروندان تبدیل کرد تا بر اساس آن شهروندان از امکانات استفاده کنند. آیین نامه اعتبارسنجی در شرایط کنونی با همکاری نهادهای دولتی در حال تدوین است.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس در انتها گفت: آیین نامه اعتبارسنجی در شرایط کنونی با همکاری نهادهای دولتی در حال تدوین بوده و در آینده برای تصویب نهایی به هیأت دولت ارسال خواهد شد.

کد تخفیف

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*