خانه » اخبار جهان » آتش‌‍ سوزی در پالایشگاه عدن در جنوب یمن توسط ائتلاف متجاوز سعودی
آتش‌‍ سوزی در پالایشگاه عدن در جنوب یمن توسط ائتلاف متجاوز سعودی
آتش‌‍ سوزی در پالایشگاه عدن در جنوب یمن توسط ائتلاف متجاوز سعودی

آتش‌‍ سوزی در پالایشگاه عدن در جنوب یمن توسط ائتلاف متجاوز سعودی

محمد علی الحوثی رئیس کمیته عالی انقلابی یمن ائتلاف متجاوز سعودی را مسئول آتش‌‍ سوزی در پالایشگاه عدن در جنوب این کشور دانسته است.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصادآنلاین، محمد علی الحوثی رئیس کمیته عالی انقلابی یمن اظهار کرد: اشغالگران و مزدوران ائتلاف متجاوز سعودی مسئول آتش‌‍ سوزی در پالایشگاه عدن می باشند.

وی در ادامه افزود: هدف این حمله مردم عدن و پرسنل این پالایشگاه ها بوده است. الحوثی در واکنش به انتشار خبری مبنی بر اینکه حمله پهپادی ارتش یمن منجر به این آتش سوزی شده است پاسخ داد: حمله به تاسیسات حیاتی یمن در فهرست اهداف نیروهای مسلح یمن نمی باشد.

رئیس کمیته عالی انقلابی یمن همچنین تاکید کرد: نیروهای مسلح این کشور برای بیرون راندن متجاوزان و اشغالگران و حفظ امنیت و ثبات تلاش خواهند کرد و این وعده ای است که آنها به ملت یمن داده اند.

پیش از این نیز یحیی سریع سخنگوی رسمی نیروهای مسلح یمن درباره خبر منتشر شده توسط شبکه های وابسته به ائتلاف متجاوز سعودی مبنی بر اینکه آتش سوزی در پالایشگاه های عدن ناشی از حمله پهپادی ارتش یمن می باشد را تکذیب کرده بود.

عامل آتش‌‍ سوزی در پالایشگاه عدن

طی روز گذشته یکی از انبارهای پالایشگاه عدن دچار آتش سوزی شد. یک مقام مسئول در این پالایشگاه به خبرگزاری فرانسه نیز اعلام کرد: انباری که دچار آتش سوزی شد حاوی مقادیر کمی مشتقات نفتی بوده است و نیروهای دفاع شهری برای مهار این آتش سوزی و عدم سرایت آن به انبارهای مجاور پر از نفت تلاش خواهند کرد.

این منبع همچنین گفت: احتمال دارد که آتش سوزی در پالایشگاه عدن توسط عناصر مخرب صورت گرفته باشد. از زمان اشغال استان های جنوبی یمن توسط ائتلاف متجاوز سعودی اماراتی این استان ها شاهد هرج و مرج گسترده و رشد روز افزون گروه های تروریستی وابسته به داعش و القاعده می باشند.

طی ماه های  گذشته سازمان ملل متحد در گزارشی اعلام کرده بود که عملیات نظامی عربستان در یمن با شکست مواجه شده است. در این گزارش سازمان ملل متحد همچنین آمده بود در کشوری که در آستانه قحطی و گرسنگی قرار گرفته است ده ها هزار نفر کشته و میلیون ها نفر آواره شده اند.

در ادامه گزارش هیئت کارشناسان سازمان ملل متحد آمده است که ائتلاف تحت رهبری عربستان سعودی در باز پس گیری مناطق بیشتری از دست یمنی ها به هیچ گونه پیشرفتی دست نیافته است، حتی با آن که این ائتلاف حملات هوایی مهلکی را طی یک سال و نیم گذشته در یمن انجام داده است.

همچنین بر اساس این گزارش، بیش از هفت میلیون یمنی در معرض خطر گرسنگی و قحطی قرار دارند و دست کم نیم میلیون نفر به وبا مبتلا شده و دو هزار تن از آنها بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*