خانه » بازرگانی » بزرگترین واردکننده نهاده های دامی دلیل اصلی افزایش قیمت نهاده‌ها
بزرگترین واردکننده نهاده های دامی دلیل اصلی افزایش قیمت نهاده‌ها
بزرگترین واردکننده نهاده های دامی دلیل اصلی افزایش قیمت نهاده‌ها

بزرگترین واردکننده نهاده های دامی دلیل اصلی افزایش قیمت نهاده‌ها

مدیرعامل اتحادیه سراسری تعاونی های مرغداران گوشتی ایران اطلاع داد: در پی خودداری بزرگترین واردکننده نهاده های دامی از عرضه این نهاده ها، در کمتر از ۳ روز قیمت هر کیلوگرم کنجاله سویا با افزایش ۴۶۰ تومانی از ۲۷۰۰ به ۳۱۶۰ تومان و قیمت هر کیلوگرم ذرت از ۱۴۰۰ تومان به ۱۶۲۰ تومان افزایش پیدا کرد.

به گزارش آی آر اقتصاد برومند چهارآیین در گفت و گو با اقتصاد آنلاین ضمن بیان این مطلب که قیمت هر کیلوگرم دان در آستانه ۳۰۰۰ تومانی شدن است، بیان کرد: مرغداران چاره ای جز خرید دان با قیمت بالا ندارند زیرا بسیاری از آن ها دقیقا در میانه دوره پرورش می باشند.

وی همچنین تصریح کرد: جوجه ها در واحدهای پرورشی در سنی قرار دارند که مرغداران نه می تواند آن ها را راهی کشتارگاه کنند و نه می تواند آن ها از بین ببرند.

بزرگترین واردکننده نهاده های دامی از عرضه خودداری کرد

چهارآیین با انتقاد از دستگاه های نظارتی اعلام کرد: این حجم از بی‌توجهی دستگاه های نظارتی بر بازار نهاده‌های وارداتی عجیب بوده و نمی توان هیچ توضیح منطقی برای آن پیدا کرد.

وی در ادامه افزود: هنگام تعیین قیمت دستوری و اجرای آن دستگاه های نظارتی برخورد سریع و شدیدی را با مرغداران دارند، اما با وارداتچی هایی که بازار نهاده های دامی را به راحتی برهم می زنند برخوردی ضورت نمی گیرد.

چهارآیین ضمن بیان اینکه ما به عنوان تولید کننده نگران انحراف در ارز تخصیص یافته ۴۲۰۰ تومانی می باشیم، ادامه داد: با این ارز نبابد قیمت گوشت مرغ از ۱۲۵۰۰ افزایش پیدا کند، اگر فکری اساسی برای برطرف کردن اختلالات ایجاد شده توسط وارداتچی بزرگ نشود باید در انتظار افزایش قیمت مرغ باشیم.

مدیرعامل اتحادیه سراسری تعاونی های مرغداران گوشتی ایران در انتها با اشاره به مشکلات ارسال ارز توضیح داد: یکی از راهکارهای عملی جایگزین کردن دلار با بیت کوین برای رفع معضل واردات نهاده ها می باشد و راهکار دوم اصلاح پخش مویرگی و عرضه مستقیم نهاده های وارداتی به تولید کنندگان است.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*