خانه » بازرگانی » جهش نرخ مرغ با توجه به دلایل این امر منطقی به نظر می رسد
جهش نرخ مرغ با توجه به دلایل این امر منطقی به نظر می رسد
جهش نرخ مرغ با توجه به دلایل این امر منطقی به نظر می رسد

جهش نرخ مرغ با توجه به دلایل این امر منطقی به نظر می رسد

اسدالله نژاد نایب رییس کانون انجمن صنفی مرغداران کشور اظهار کرد: افزایش قیمت هر قطعه جوجه یک روزه از ۱۲۰۰ به ۳۱۰۰ تومان، افزایش ۷۰ درصدی قیمت نهاده های دامی، افزایش ۲.۵ برابری قیمت دارو و واکسن و نیز افزایش ۲ تا ۳ برابری خدمات دلایل جهش نرخ مرغ می باشد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصادآنلاین، حبیب اسدالله نژاد ضمن تاکید بر این موضوع که در حال حاضر قیمت مرغ منطقی است، بیان داشت: آنالیز هزینه تمام شده تولید ما را به قیمتی می رساند که اکنون مرغ در بازار عرضه می شود.

اسدالله نژاد در ادامه افزود: در کمتر از یک ماه قیمت هر قطعه جوجه یکروز از ۱۲۰۰ به ۳۱۰۰ تومان رسید و از طرفی افزایش قیمت نهاده های دامی ۷۰ درصدی اتفاق افتاد.

وی در پاسخ یه این پرسش که چرا علیرغم تامین خوراک دام با ارز دولتی ۴۲۰۰ تومان باید شاهد این میزان از افزایش قیمت در خوراک دام باشیم نیز گفت: هرچند افزایش نرخ ارز دولتی برای تامین خوراک (از ۳۲۰۰ به ۴۲۰۰ تومان) کمتر از ۳۰ درصد بوده است، اما افزایش قیمت آن‌ها برای مرغداران بیش از ۷۰ درصد است.

جهش نرخ مرغ منطقی است

نایب رییس کانون انجمن صنفی مرغداران تصریح کرد: ارز ۴۲۰۰ تومانی به واردکنندگان تعلق گرفته و مرغداران خوراک را با واسطه و پرداخت هزینه های بالای حمل و نقل تامین می کنند.

به گفته وی دستگاه های متولی به جای فشار بر تولیدکننده با اعمال قیمت دستوری و گرفتن انگشت اتهام به سوی آن‌ها،  از واردکنندگانی که به آنها ارز دولتی تعلق گرفته، توضیح بخواهند.

اسدالله نژاد میزان افزایش قیمت دارو و واکسن را نیز ۲٫۵ برابر و افزایش خدمات را ۲ تا ۳ برابر برای مرغداران عنوان کرد.

وی همچنین ضمن تاکید بر اینکه مصوب ۹۸۰۰ تومان نباید مبنای مقایسه برای گران فروشی مرغ قرار گیرد، توضیح داد: بر اساس علم اقتصاد عرضه و تقاضا قیمت‌ها را تعیین می‌کند تا تولید امکان ادامه حیات داشته باشد.

نایب رییس کانون انجمن صنفی مرغداران کشور در انتها بیان داشت: در صورتی باید انتظار اجرای قیمت مصوب داشته باشید که دولت مرغ از مرغداران با قیمت منصفانه بخرد و از زیان آن‌ها جلوگیری نماید.

کد تخفیف

۲ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

مصرف تخم مرغ در ایران علیرغم رشد به میزان مطلوب نرسیده است

مصرف تخم مرغ در ایران علیرغم رشد به میزان مطلوب نرسیده است

دبیر ستاد کشوری ترویج مصرف تخم مرغ اعلام کرد: در هشت سال گذشته سرانه مصرف ...