خانه » اخبار جهان » خروج انگلیس از اتحادیه اروپا نقطه اختلاف نظر وزرای کابینه انگلیس
خروج انگلیس از اتحادیه اروپا نقطه اختلاف نظر وزرای کابینه انگلیس
خروج انگلیس از اتحادیه اروپا نقطه اختلاف نظر وزرای کابینه انگلیس

خروج انگلیس از اتحادیه اروپا نقطه اختلاف نظر وزرای کابینه انگلیس

اکثر وزرای کابینه انگلیس باور دارند که طرح نخست وزیر این کشور برای خروج انگلیس از اتحادیه اروپا عملا غیرقابل اجرا بوده و در حال بررسی دیگر گزینه ها مانند برگزاری رفراندوم مجدد می باشند.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصادآنلاین،  روزنامه تایمز انگلیس گزارش داد اکثر وزرای کابینه ترزا می، نخست وزیر انگلیس بر این باورند که طرح وی برای خروج انگلیس از اتحادیه اروپا عملا از دست رفته و اکنون در حال بررسی طرح های جایگزین می باشند.

یکی از این طرح ها برگزاری همه پرسی مجدد و سؤال دوباره از مردم این کشور برای خارج شدن از این اتخادیه است. همچنین این روزنامه نوشت: می که روز جمعه گفته بود امیدوار است تضمین بیشتری از طرف اتحادیه اروپا برای اجرای طرح خود بگیرد،  و به همین دلیل به بروکسل سفر کرد احتمالا طی روزهای آینده با مخالفت از سوی وزرا برای اجرای طرح روبرو خواهد شد.

خروج انگلیس از اتحادیه اروپا بر سر دو راهی

بر اساس این گزارش گروهی از وزرای انگلیس از جمله انبر راد وزیر کار و مستمری این کشور و همچنین فیلیپ هاموند وزیر اقتصاد این کشور به طور ناگهانی تصمیم گرفته اند در صورت شکست دیگر گزینه ها از طرح برگزاری همه پرسی مجدد حمایت کنند.

گروهی دیگر از وزرای انگلیس نظیر میشل گوو، وزیر محیط زیست و ساجد جاوید، وزیر امور داخلی اما مخالف اجرای رفراندوم دوباره بوده واین وزرا خواستار روابط نزدیکتر شبیه به نروژ با اتحادیه اروپا پس از برگزیت‌ هستند.

از طرف دیگر ژرمی هانت، وزیر امور خارجه و دیگر وزرا نیز خواستار این هستند که در صورتی که طرح می شکست بخورد انگلیس بدون توافق از اتحادیه اروپا خارج شود.

طرحی که می ماه گذشته میلادی برای خروج از اتحادیه اروپا ارائه کرده بود از سوی بسیاری از مقامات و نمایندگان مجلس انگلیسی مورد مخالفت قرار گرفتند.

کد تخفیف
x

بررسی بیشتر

خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا از کجا شروع شد و به کجا رسید؟

خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا از کجا شروع شد و به کجا رسید؟

در دو سال اخیز همواره در سخنان مقامات بریتانیا و اتحادیه اروپا نام برگزیت می ...