خانه » بانک و بیمه » نرخ یورو مسافرتی در شعب ارزی بانک ها کاهش یافت
نرخ یورو مسافرتی در شعب ارزی بانک ها کاهش یافت
نرخ یورو مسافرتی در شعب ارزی بانک ها کاهش یافت

نرخ یورو مسافرتی در شعب ارزی بانک ها کاهش یافت

نرخ یورو مسافرتی امروز در بانک‌ها حدود ۱۳ هزار و ۱۰۰ تومان عرضه می‌شود که نسبت به آخرین روز هفته گذشته حدود ۷۰۰ تومان کاهش قیمت داشته است.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایسنا، شعب ارزی بانک ها در صورت تکمیل بودن مدارک مسافران، تا ۵۰۰ یورو برای سفر به کشورهای همسایه و مشترک‌المنافع و تا سقف ۱۰۰۰ یورو به سایر کشورها ارائه می کنند که نرخ آن در شعب ارزی بانک ها ۱۳ هزار و ۱۰۰ تومان می باشد. این نرخ امروز نسبت به چهارشنبه هفته گذشته حدود ۷۰۰ تومان کاهش را نشان می دهد.

همچنین تا ساعت ۱۳ امروز (۱۱ آذر)، نرخ خرید دلار با کاهش نسبت به روز گذشته در شعب ارزی بانک ها ۱۱ هزار و ۱۴۸ تومان بود. بر این اساس نرخ خرید یورو در شعب ارزی بانک ها نیز نسبت به چهارشنبه هفته گذشته کاهش قیمت داشته و بانک ها امروز هر یورو را ۱۲ هزار و ۶۲۱ تومان خریداری کردند.

نرخ یورو مسافرتی در بانک ها کاهش یافت

نرخ خرید هر پوند انگلیس نیز در شعب ارزی بانک ها ۱۴ هزار و ۲۳۵ تومان اعلام شده است. چهارشنبه هفته گذشته نرخ خرید دلار در بانک ها ۱۱ هزار و ۷۷۳ تومان و یورو ۱۳ هزار و ۲۹۶ تومان بوده است.

نرخ خرید ارز در بانک ها، از زمان اعلام تا هفته گذشته در حالت کلی رو به افزایش بوده است؛ به طوری‌ که نرخ خرید دلار در شعب ارزی بانک ها در ابتدا از ۹۵۰۰ تومان آغاز شد و به بیش از ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان نیز رسید.

البته از حدود سه هفته پیش بانک ها نرخ خرید دلار را کاهش دادند اما در هفته گذشته بار دیگر نرخ خرید دلار در بانک ها کمی افزایش یافت.

بر اساس اعلام صرافی ها، نرخ فروش لیر امروز در بازار غیر رسمی ۲۴۰۰ تومان، نرخ فروش درهم ۳۵۵۰ تومان و نرخ فروش پوند نیز ۱۶ هزار و ۵۰۰ تومان است.

کد تخفیف