خانه » بازرگانی » فروشگاه های زنجیره ای بازوی اصلی برای تنظیم بازار
فروشگاه های زنجیره ای بازوی اصلی برای تنظیم بازار
فروشگاه های زنجیره ای بازوی اصلی برای تنظیم بازار

فروشگاه های زنجیره ای بازوی اصلی برای تنظیم بازار

امیرخسرو فخریان رئیس اتحادیه کشوری فروشگاه های زنجیره ای اظهار داشت: استفاده از اقلام تنظیم بازاری حق همه شهروندان می باشد نه دلالانی که خود را جای مردم جا زده و قصد دارند به جای همه، کالاها و اقلام تنظیم بازاری را خریداری نمایند.

به گزارش آی آر اقتصاد فخریان در گفت‌وگو با ایسنا، توضیح داد: هدف ما برخورداری همه مردم در دسترسی راحت به انواع کالا و همچنین اقلام تنظیم بازاری از جمله گوشت می باشد، اما متاسفانه برخی دلالان به اسم مردم به فروشگاه ها مراجعه کرده و حجم بالایی از اقلام تنظیم بازاری را خریداری می کنند و مردم که حق مسلم شان برخورداری از این اقلام است، موفق به خرید نمی شوند.

بر اساس اظهارات وی به دنبال این موضوع در حال حاضر فروشگاه های زنجیره‌ای با مدیریت در توزیع، جلوی این کار دلالان را گرفته و شرایط را برای برخورداری همه افراد جامعه فراهم نموده اند.

مدیریت صحیح در فروشگاه های زنجیره ای

همچنین رئیس اتحادیه کشوری فروشگاه های زنجیره ای ضمن اشاره به این مورد که میزان تقاضای موجود با حجم تخصیصی همخوانی ندارد و همین باعث شده که اقلام تنظیم بازاری به سرعت تمام شود، تصریح نمود: با مسئولان مربوطه این موضوع را در میان گذاشتیم بنابراین اگر میزان تخصیص با حجم تقاضا برابر شود، می توان از طریق مدیریت صحیح شرایط دسترسی آحاد مردم به ویژه اقشار ضعیف به اقلام تنظیم بازاری را فراهم آورد زیرا فروشگاه های زنجیره ای در کشور بیش از ۳۰۰۰ شعبه دارند.

وی در انتها با بیان این که فروشگاه های زنجیره ای به عنوان یک بازوی اصلی در زمینه تنظیم بازار در حال فعالیت می باشند، اظهار داشت: به دلیل مدیریت واحد، امکان اخذ آمار صحیح و واقعی از نیازهای هموطنان را داریم و با در اختیار گذاشتن این آمار، می توانیم به دولت برای برنامه ریزی در جهت ثبات بازار کمک کنیم.

همچنین مطابق ماده (۲) دستورالعمل توزیع بسته های حمایتی نیازمندان، کارکنان رسمی و پیمانی کشوری و لشکری، کارکنان قراردادی و کارکنان شرکتی دستگاه های اجرایی که از محل منابع بودجه عمومی، حقوق دریافت می کنند و جمع مبلغ مندرج در آخرین حکم کارگزینی برای کارکنان رسمی و پیمانی و همچنین مبلغ ماهیانه قرارداد منعقده برای کارکنان قراردادی و شرکتی، کمتر از ۳۰ میلیون ریال است، از طریق حساب های بانکی متصل به حقوق و مزایای کارکنان مشمول ، این بسته ها را دریافت خواهند کرد.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*