خانه » اخبار جهان » ارزش کل صادرات و واردات کشور چین تا نیمه ماه جاری میلادی
ارزش کل صادرات و واردات کشور چین تا نیمه ماه جاری میلادی
ارزش کل صادرات و واردات کشور چین تا نیمه ماه جاری میلادی

ارزش کل صادرات و واردات کشور چین تا نیمه ماه جاری میلادی

بر اساس گزارش اداره گمرک چین ارزش کل صادرات و واردات این کشورتا نیمه ماه جاری میلادی، از مجموع کل آن در سال گذشته نیز بیشتر شده است.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایسنا، اداره گمرک در چین روز شنبه با انتشار گزارشی به تفصیل و تشریح حجم مبادلات تجاری انجام شده و همچنین ارزش کل صادرات و واردات در این کشور پرداخت و اعلام کرد که مجموع کل ارزش صادرات و واردات چین هم‌اکنون تا نیمه ماه نوامبر سال جاری میلادی از مجموع کل سال گذشته (۲۰۱۷)  نیز فراتر رفته است.

این افزایش بدان معناست که چین توانسته است با وجود جنگ تجاری با ایالات متحده آمریکا و افزایش تعرفه های گمرکی و واردات کالا به ارزش ۲۰۰ میلیارد دلار از سوی آمریکا و در حالی که هنوز یک ماه نیز از سال ۲۰۱۸ میلادی باقی مانده است،  باز هم موفق شود از میزان کل واردات و صادرات سال گذشته خود عبور کند.

ارزش کل صادرات و واردات چین افزایش یافت

همچنین بر اساس این گزارش ارزش کل صادرات و واردات چین در مقایسه با مدت مشابه خود در سال گذشته ۱۵ درصد رشد پیدا کرده است.

گزارش های قبلی اداره گمرک چین برای سال گذشته حاکی از آن بود که ارزش کل صاردات و واردات این کشور در سال ۲۰۱۷ میلادی ۲۷٫۷۹ تریلیون یوآن بوده است.

این اتفاق در حالی به وقوع پیوسته استه که دونالدو ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا، به بهانه حمایت از محصولات آمریکایی و تولید داخلی این کشور، دستور قانون تعرفه واردات کالاهای خارجی اعم از محصولات چینی را داد و رسما جنگ تجاری میان چین و ایالات متحده آمریکا آغاز شد.

در ادامه این جنگ تجاری آمریکا بر روی محصولات و کالاهای چینی به ارزش ۲۰۰ میلیارد دلار تعرفه گمرکی ۱۰ درصدی اعمال شد که طبق اظهارات و تهدیدات ترامپ، قرار شد از آغاز سال جدید میلادی این تعرفه های وارداتی به ۲۵ درصد افزایش یابد

کد تخفیف

۲ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

چین آمار مازاد تجاری با ایالات متحده را بر خلاف پیش‌بینی‌ها منتشر کرد

چین آمار مازاد تجاری با ایالات متحده را بر خلاف پیش‌بینی‌ها منتشر کرد

پکن طی روز جاری آمار رسمی خود را منتشر کرد که نشان داد در سال ...