خانه » بورس،ارز، سکه » رشد شاخص های بازار سهام در روزهای پس از بازگشت دوباره تحریم ها
رشد شاخص های بازار سهام در روزهای پس از بازگشت دوباره تحریم ها
رشد شاخص های بازار سهام در روزهای پس از بازگشت دوباره تحریم ها

رشد شاخص های بازار سهام در روزهای پس از بازگشت دوباره تحریم ها

بازار سرمایه امروز شاهد رشد آرام قیمت ها در تعدادی از نمادها در گروه محصولات شیمیایی بود. این نمادها در کنار برخی نمادهای فلزی موجب رشد شاخص های بازار سهام شدند.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایسنا، امروز شاخص کل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران، ۷۳۶ واحد افزایش پیدا کرده و به رقم ۱۶۷ هزار و ۱۹۹ واحدی رسید. از طرفی شاخص کل هم وزن با ۴۰ واحد رشد به رقم ۲۷ هزار و ۴۹۹ واحدی افزایش یافت.

شاخص آزاد شناور نیز با ۶۱۳ واحد افزایش تا رقم ۱۷۸ هزار و ۷۶۳ واحدی رشد کرد و شاخص بازار اول و بازار دوم تا رقم ۴۵۳ و ۱۸۹۹ واحد رشد کرد.

علیرغم اینکه امروز شاخص های بازار سهام رو به رشد بودند، پتروشیمی جم، پتروشیمی خارک و بانک ملت هر یک به ترتیب ۱۴۴، ۴۸ و ۳۲ واحد تاثیر کاهنده روی شاخص های بازار داشتند اما در مقابل صنایع پتروشیمی خلیج فارس، پتروشیمی پارس و فولاد مبارکه اصفهان به ترتیب با ۱۲۲، ۱۰۹ و ۹۰ واحد تاثیر به دنبال تندتر کردن روند افزایشی شاخص کل بودند.

طی معاملات روز جاری در گروه مواد و محصولات دارویی روند قیمت ها اکثرا افزایشی بود و در برخی از نمادها از جمله لابراتور داروسازی دکتر امینی که در بازار دوم بورس مورد دادوستد قرار می گیرد، شاهد پنج درصد افزایش قیمت بودیم. در عین حال این نماد به علت برگزاری مجمع عمومی فوق العاده برای تصمیم گیری درباره افزایش سرمایه متوقف شد.

رشد شاخص های بازار سهام

در گروه محصولات شیمیایی نیز روند افزایشی قیمت ها مشاهده می شد، هرچند که در نماد پتروشیمی خارک که تاثیر کاهشی روی شاخص کل داشت، شاهد صف فروش بود. در عین حال خودرویی ها امروز عمدتا با کاهش قیمت نه چندان زیادی مواجه شدند. در این گروه ۷۷۷ میلیون سهم به ارزش ۲۶۱ میلیارد تومان مورد دادوستد قرار گرفت.

در گروه فلزات اساسی نیز امروز در برخی از نمادها شاهد افت فزاینده قیمت بودند اما در طرف مقابل نمادهایی همچون نورد آلومینیوم، مس شهید باهنر و صنایع فولاد آلیاژ یزد با رشد بیش از سه درصد مواجه شدند.

ارزش معاملات بورس تهران طی معاملات روز جاری به رقم ۴۹۰ میلیارد تومان رسید که این رقم ناشی از دست به دست شدن ۱.۲ میلیارد سهم و اوراق مالی است. تعدادی از معاملات این بازار به رقم ۱۲۴ هزار و ۸۸ نوبت رسید. آیفکس نیز با ۱۵ واحد رشد به تراز ۱۸۱۶ واحدی دست یافت و ارزش معاملات این بازار به رقم ۴۰۲ میلیارد تومان رسید. هم‌چنین حجم معاملات عدد ۵۸۹ میلیون سهم و اوراق مالی را رد کرد.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

فروشنده بودن حقوقی های بزرگ علت اصلی عدم صعود بازار سهام

فروشنده بودن حقوقی های بزرگ علت اصلی عدم صعود بازار سهام

یک کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه کوچ معامله گران بازار سهام به بازار ارز ...