خانه » بورس،ارز، سکه » سکه طرح جدید تمام بهار آزادی به زیر چهار میلیون تومان سقوط کرد
سکه طرح جدید تمام بهار آزادی به زیر چهار میلیون تومان سقوط کرد
سکه طرح جدید تمام بهار آزادی به زیر چهار میلیون تومان سقوط کرد

سکه طرح جدید تمام بهار آزادی به زیر چهار میلیون تومان سقوط کرد

ابراهیم محمدولی رییس اتحادیه فروشندگان و سازندگان طلا و جواهرات تهران بیان کرد: قیمت طلا و سکه در بازار امروز همچنان رو به کاهش بوده و قیمت هر عدد سکه طرح جدید تمام بهار آزادی به زیر چهار میلیون تومان نزول کرده است.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصادآنلاین، محمدولی همچنین اظهار داشت: امروز نیز مانند هفته گذشته قیمت طلا و سکه با کاهش روبرو بوده و پیش بینی می شود این روند کاهشی ادامه یابد حتی اگر در مقطعی نوسانات قیمت را شاهد باشیم، بازار کاهش قیمت و ارزانی را تجربه خواهد کرد.

قیمت طلا طی ماه های اخیر مانند نرخ ارز روند افزایشی به خود گرفته بود که این امر سبب افزایش تقاضای خرید آن شده بود و این امر سبب افزایش قیمت طلا در بازار داخلی شده بود به نحوی که حباب قیمتی در آن به وجود آمده بود که به دنبال کاهش نرخ ارز، قیمت طلا کاهش یافته و عرضه آن افزایش یافته است.

قیمت سکه طرح جدید تمام بهار آزادی نزولی است

رییس اتحادیه فروشندگان و سازندگان طلا و جواهرات تهران در ادامه توضیح داد: امروز قیمت هر عدد سکه طرح جدید تمام بهار آزادی سه میلیون و ۹۷۱ هزار تومان بوده و سکه طرح قدیم نیز سه میلیون و ۷۵۱ هزار تومان قیمت داشته است. نیم سکه دو میلیون و ۳۱ هزار تومان، ربع سکه یک میلیون و ۱۷۱ هزار تومان و سکه گرمی ۶۵۴ هزار تومان در بازار معامله شد.

ی در ادامه درباره وضعیت قیمت طلا توضیح داد که روند کاهشی در بازار طلا نیز به صورت نسبی ادامه داشته است به گونه ای که هر مثقال طلای ۱۷ عیار یک میلیون و ۵۶۹ هزار تومان و هر گرم طلای ۱۸ عیار ۳۶۲ هزار و ۲۰۰ تومان فروخته شده است. همچنین قیمت اونس جهانی طلا نیز بدون تغییر ۱۲۲۳ دلار می باشد.

محمد ولی درباره  وضعیت روزها و هفته های پیش روی بازار سکه و طلا نیز توضیح داد: روند قیمت سکه و طلا در بازار کاهشی می باشد و حتی اگر در مقطعی افزایش نسبی و جزیی قیمت را شاهد باشیم روند کلی بازار رو به کاهش خواهد بود، چرا که کاهش تقاضا در این بازار سبب شده تا قیمت ها حالت نزولی به خود بگیرد و افرادی که در ماه های گذشته طلاهای خام خریداری کرده بودند امروز فروشنده آن هستند.

کد تخفیف

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

تغییر روند افزایشی و آرام قیمت دلار از اواسط هفته جاری

تغییر روند افزایشی و آرام قیمت دلار از اواسط هفته جاری

قیمت دلار که در دو روز ابتدایی هفته به آرامی در مسیر افزایشی قرار گرفته ...