خانه » اخبار جهان » بلوک تجارت آمریکای جنوبی آماده مبارزه با سیاست‌های محدودکننده
بلوک تجارت آمریکای جنوبی آماده مبارزه با سیاست‌های محدودکننده
بلوک تجارت آمریکای جنوبی آماده مبارزه با سیاست‌های محدودکننده

بلوک تجارت آمریکای جنوبی آماده مبارزه با سیاست‌های محدودکننده

بر اساس اظهارات دیپلمات ارشد آرژانتین، تمام اعضای بلوک تجارت آمریکای جنوبی آماده مبارزه با سیاست هایی هستند که مانع از امضای توافقنامه ها با سایر مناطق می شوند.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از بلومبرگ، بلوک تجارت آمریکای جنوبی یا همان Mercosur با تأکید بر تعرفه ها و برای رعایت حدود معاهدات تجاری توسط کشورها در دهه ۱۹۹۰ شکل گرفت. وزیر امور خارجه آرژانتین، جورج فوریه، اظهار داشت: که این موارد تغییر کرده است و بر این اساس آرژانتین، پاراگوئه، اروگوئه و برزیل اعضای این سازمان هم اکنون تمایل به اصلاحات دارند.

فوریه روز جمعه در مصاحبه ای در بوئنوس آیرس گفت: ما همه در یک صفحه هستیم. ما همگی بر این باوریم که قوانین ما بیش از حد سفت و سخت می باشد و این امر ما را محدودتر و غیر رقابتی می سازد. یکی از مهم ترین چیز ها این است که آرژانتین حاضر به آزاد سازی بیشتر است

انتخابات ریاست جمهوری کشور برزیل به عنوان بزرگترین اقتصاد آمریکای لاتین، ثابت کرده است که یک کاتالیزور برای برنامه ریزی برای اصلاح اتحادیه گمرکی چهار کشور می باشد.

جیر بلسنارو، رئیس جمهور منتخب نیز همانند رئیس جمهور آرژانتین موریسیمو ماکری، و همچنین رهبران در اروگوئه و پاراگوئه به دنبال تجارت آزادهستند.

بلوک تجارت آمریکای جنوبی آماده تغییرات اساسی

مذاکرات تجاری میان بازار مشترک کشورهای آمریکای جنوبی و اتحادیه اروپا نشان دهنده آزمون توانایی این بازار برای تغییر است. در چندین مورد طی سال جاری، رهبران آرژانتین گفته اند که این قرارداد بسیار نزدیک به انجام است.

با این حال، به دلیل اختلاف نظر در مورد موضوعاتی مانند خودرو، اخیرا مذاکرات در حال فروپاشی است. سیسیلیا مالمستروم، رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا در ۹ نوامبر گفته بود که مذاکرات درباره برخی از مسائل دشوار مانع از توافق شده است.

فوریه نیز در این باره گفته است که جلسات ادامه می یابد و نمایندگان بازار مشترک کشورهای آمریکای جنوبی در ۵ و ۶ دسامبر در برزیل ملاقات خواهند کرد تا بررسی فنی انجام دهند.

بلسنارو نیز پیشنهاد داده است که کشورهای عضو درباره توافقنامه ای برای تجارت آزاد دوجانبه خود را با کشورهای دیگر خارج از بلوک، مذاکره کنند. فوریه به صراحت اعلام نکرده است که از این اقدام حمایت می کند، ولی روشن است که سیاست های فعلی این بلوک بیش از آنکه به آن کمک کند، آسیب می رساند.

فوریه پیش از این نیز گفته بود: اتحادیه Mercosur  یکی از بسته ترین بلوک‌های جهان است و این برای کسانی که از اعضای آن هستند و می خواهند پویایی داشته باشند، کارآمد نیست. کشورهای  عضو بلوک باید با هم متحد شوند و ببینید بهترین راه برای ادغام و تعامل با جهان چیست.

کد تخفیف

۲ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*