خانه » اخبار جهان » کاهش ارزش اوراق قرضه آمریکا که توسط آسیایی‌ها خریداری شده است
کاهش ارزش اوراق قرضه آمریکا که توسط آسیایی‌ها خریداری شده است
کاهش ارزش اوراق قرضه آمریکا که توسط آسیایی‌ها خریداری شده است

کاهش ارزش اوراق قرضه آمریکا که توسط آسیایی‌ها خریداری شده است

به گزارش بلومبرگ، ارزش اوراق قرضه آمریکا که توسط کشورهای آسیایی خریداری شده برای چهارمین ماه پیاپی کاهش یافته و به ۱.۱۵ تریلیون دلار در ماه سپتامبر رسیده است.

با اقدام دومین اقتصاد بزرگ جهان در ثابت نگه داشتن ارزش یوان که تحت فشار جنگ تجاری این اتفاق افتاده است، دارایی های چین نزد خزانه داری آمریکا به کمترین حد در یک سال اخیر رسید.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصادآنلاین، ارزش اوراق قرضه آمریکا که توسط کشورهای آسیایی خرید شده برای چهارمین ماه پیاپی نزول کرده و به مبلغ ۱٫۱۵ تریلیون دلار در ماه سپتامبر از ۱٫۱۷ تریلیون دلار ماه پیش رسید.

بر اساس این گزارش این کشورها مجموعا ۲۰ میلیارد دلار اوراق قرضه آمریکا را در ماه سپتامبر فروخته اند و چین همچنان بزرگترین بستانکار آمریکا می باشد. پس از آن ژاپن قرار دارد که دارایی هایش نزد خزانه داری آمریکا کمی تغییر کرده و به ۱٫۰۳ تریلیون دلار رسیده است.

این اطلاعات در روزهای آغاز دوباره مذاکرات تجاری بین آمریکا و چین منتشر شده است. دونالد ترامپ و زی جینپینگ ، رئیس جمهور چین قرار است در اجلاس G20 در آرژانتین با هم دیدار و گفت‌وگو کنند.

ارزش اوراق قرضه آمریکا خریداری شده توسط آسیایی‌ها

این اجلاس در ۳۰ نوامبر آغاز خواهد شد و جهت آمادگی برای رسیدن به یک قرارداد احتمالی از این مذاکرات، چین فهرستی از توافق های احتمالی را ارائه داده است که ترامپ در روز جمعه گفت چهار تا پنج موردی را که خواسته آمریکاست، در این فهرست ذکر نشده است.

ترامپ همچنین گفته است: چین می خواهد توافق کنیم. آنها لیستی از چیزهایی را که می‌خواهند انجام دهند فرستادند که لیست بزرگی است و برای من غیر قابل قبول است. ولی فکر می‌کنم ما داریم در مقابل چین بسیار خوب عمل می کنیم.

سرمایه گذاران به دنبال نشانه هایی برای کاهش دارایی های عظیم چین نزد خزانه داری آمریکا به تلافی وضع عوارض گمرکی هستند ولی پکن شواهدی از این کار را نشان نداده است. همچنین آمریکا تا حالا بر ۲۵۰ میلیارد دلار واردات چین عوارض وضع کرده و ترامپ در روز جمعه گفت در صورت عدم آتش بس بین دو کشور، بر ۲۶۷ میلیارد دلار دیگر کالاهای چینی عوارض وضع خواهد کرد.

شاید چین به عنوان بخشی از سیاست حفظ یوان اجازه دهد ذخایر ارز خارجی این کشور کاهش یابد تا از طریق به نوعی از بی ارزش شدن بیشتر یوان جلوگیری کند.

یوان در سال گذشته به خاطر نشانه هایی از رکود اقتصادی و خارج شدن سرمایه هایش، ۴ درصد از ارزش خود را در برابر دلار از دست داده است.

کد تخفیف

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*