خانه » خودرو و حمل و نقل » سرکوب قیمتی خودرو تیشه به ریشه مهمترین صنعت اشتغالزای داخلی
سرکوب قیمتی خودرو تیشه به ریشه مهمترین صنعت اشتغالزای داخلی
سرکوب قیمتی خودرو تیشه به ریشه مهمترین صنعت اشتغالزای داخلی

سرکوب قیمتی خودرو تیشه به ریشه مهمترین صنعت اشتغالزای داخلی

کریمی سنجری کارشناس صنعت خودرو اظهار داشت: شورای رقابت و دیگر دستگاه های مسئول دولتی با سرکوب قیمتی خودرو تیشه به ریشه صنعت خودرو و قطعه ایران به عنوان مهمترین صنایع اشتغالزای داخلی می زنند.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصاد آنلاین ، حسن کریمی سنجری، در این باره بیان کرد: برای حمایت از تولید داخل در صنعت خودرو و قطعه سازی، راه های زیادی وجود دارد. اما مهمترین کاری که در حال حاضر می توان انجام داد این است که قیمت خودرو آزاد شده و از قیمت های دستوری جلوگیری شود. این مهم که همچنان شورای رقابت به دنبال حفظ تسلط خود در بحث قیمت‌گذاری ها باشد، درست نیست.

حسن کریمی در ادامه افزود: دولت از سوی دیگر به دنبال سپردن کار قیمت گذاری خودرو به یک ستاد تحت عنوان ستاد تنظیم بازار یا هر ستاد دیگری است که اگر ستاد تنظیم بازار نیز همان روش های شورای رقابت را در پیش بگیرد، تفاوتی در شرایط فعلی ایجاد نخواهد شد.

به اعتقاد کارشناس صنعت خودرو، در حال حاضر بهترین گام حذف فاصله بین قیمت کارخانه و بازار خودروها می باشد. در این صورت عرضه خودرو صیانت شده و این صنعت شرایط مناسب تری پیدا خواهد کرد. همچنین تقاضای کاذب و با هدف دلالی خودرو از بین رفته و این بازار به تعادل خواهد رسید و از حالت رکود و گرانی خارج خواهد شد.

سرکوب قیمتی خودرو تیشه زدن به ریشه خودروسازی

وی همچنین توضیح داد: به هر حال ما متوجه مشکلات صنعت خودرو هستیم. صنعت خودرو دچار مشکل دولتی بودن است. همچنین با توجه به بحث تحریم ها، خودروسازی ما از بحث مشارکت ها محروم خواهد ماند.

این کارشناس تصریح کرد: از دیگر اقدامات مهم در صنعت خودروسازی برای ایجاد توسعه، بحث استفاده از مشارکت‌های خارجی است که در حال حاضر به دلیل تحریم‌ها این امکان وجود ندارد.

کریمی سنجری در انتها بیان داشت: در شرایط فعلی که دست صنعت خودروسازی ما از جذب مشارکت کوتاه است، دولت و شرکت های خودروسازی لازم است به این موضوع بپردازند و مقداری ساختار خود را مهندسی تر کرده و به سوی خصوصی سازی حرکت کنند.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

قیمت خودرو بر سر دو راهی افزایش یا ثابت ماندن طی ماه‌های آتی

قیمت خودرو بر سر دو راهی افزایش یا ثابت ماندن طی ماه‌های آتی

حمیده زرآبادی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس به پیشنهاد خودروسازان برای افزایش ۱۷ درصدی ...