خانه » اخبار جهان » نفت ایران در بازار پرتقاضای نفت جهان بدون جایگزین است
نفت ایران در بازار پرتقاضای نفت جهان بدون جایگزین است
نفت ایران در بازار پرتقاضای نفت جهان بدون جایگزین است

نفت ایران در بازار پرتقاضای نفت جهان بدون جایگزین است

زنگنه وزیر نفت اظهار داشت: تأمین پایدار و باثبات نفت مورد نیاز مشتریان یکی از ویژگی های ایران می باشد و هیچ کشوری این ظرفیت را ندارد که جایگزینی برای نفت ایران در بازار پرتقاضای نفت جهان ارائه نماید.

بیژن زنگنه وزیر نفت همچنین اعلام کرد: تا زمانی که آمریکا به دنبال تحریم نفت ایران به عنوان یکی از بزرگترین تأمین کنندگان نفت جهان باشد، التهابات بازار نفت ادامه خواهد داشت.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصاد آنلاین، وزیر نفت افزود: تأمین پایدار و باثبات نفت مورد نیاز مشتریان یکی از ویژگی های ایران است و هیچ کشوری این ظرفیت را ندارد که جایگزینی برای نفت ایران در بازار پرتقاضای نفت جهان باشد.

زنگنه ضمن بیان این مطلب که التهابات بازار جهانی نفت تا رفع تحریم های نفتی ایران ادامه خواهد داشت، بیان کرد: صادرات نفت ایران متوقف شدنی نیست.

نفت ایران بدون جایگزین در بازار جهانی

وزیر نفت در پاسخ به این پرسش که آیا در زمینه نگهداشت تولید و جلوگیری از افت تولید میادین قدیمی با مشکلی مواجه هستیم؟، پاسخ داد: ابداً در بحث نگهداشت تولید مشکلی نداریم و دغدغه ای از بابت افت تولید نیز وجود ندارد چرا که برنامه ریزی‌های مدونی در این بخش وجود دارد و هم اکنون در حال اجرا می باشد.

زنگنه همچنین طی هفته گذشته در خصوص وضعیت بازار جهانی نفت نیز گفته بود:  ترامپ با قلدری میخواهد قیمت نفت را کاهش دهد در حالی که فعلا بازار با کمبود عرضه مواجه می باشد و بر هم خوردن تعادل بازار نفت فقط با افزایش عرضه درست خواهد شد و نمی توان با شعار و قلدری قیمت ها را پایین نگه داشت. عامل اصلی بر هم خوردن تعادل بازار نفت و افزایش قیمت ها تحریم هایی است که آمریکا اعمال کرده است، تحریم را بردارید تا قیمت‌ها کاهش پیدا کند.

سیدمهدی حسینی از کارشناسان ارشد حوزه انرژی نیز چندی پیش ضمن اشاره به دوره قبلی تحریم های نفتی اظهار کرده بود: نمی‌توان گفت خیالمان به طور کامل از اعمال تحریم های نفتی آبان ماه راحت است؛ همان طور که ما طی سال های قبل دور زدن تحریم های نفتی را یاد گرفتیم، طرف مقابل هم یاد گرفته است که چگونه با ما مقابله کند.

وی همچنین با تاکید بر این که وقایع در دوره کنونی بهتر از دوره های قبل می‌باشد، بیان کرد: ایران باید از تضاد پیش آمده بین اروپا، روسیه و چین با آمریکا حداکثر استفاده را ببرد. اتحادیه اروپا در ماجرای برجام از سوی آمریکا تحقیر شده است و به همین دلیل اختلاف آنها اوج گرفته است.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

واردات نفت از عربستان سعودی توسط چین افزایش پیدا کرده است

واردات نفت از عربستان سعودی توسط چین افزایش پیدا کرده است

چین در دو ماهه نخست سال جاری میلادی، بالاترین واردات نفت از عربستان سعودی را ...