خانه » سایر » رای اعتماد مجلس بر اساس برنامه های وزرای پیشنهادی خواهد بود
رای اعتماد مجلس بر اساس برنامه های وزرای پیشنهادی خواهد بود
رای اعتماد مجلس بر اساس برنامه های وزرای پیشنهادی خواهد بود

رای اعتماد مجلس بر اساس برنامه های وزرای پیشنهادی خواهد بود

بختیار نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی ضمن بیان این مطلب که برنامه های وزرای پیشنهادی در رای اعتماد مجلس به آنها بسیار موثر است، اظهار کرد: پس از اینکه وزرای پیشنهادی در فراکسیون‌ها و کمیسیون‌های مختلف مجلس، برنامه‌های خود را ارائه دهند نمایندگان در مورد رای اعتماد به آنها تصمیم می‌گیرند.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصاد آنلاین، علی بختیار ضمن اشاره به اینکه بین مجلس و دولت تقابل وجود ندارد و نمایندگان بنای تعامل دو سویه با دولت دارند، بیان داشت: در حال حاضر در مورد هیچ کدام از وزرای پیشنهادی امکان اظهارنظر صریح مبنی بر رد یا تایید آنها وجود ندارد و در واقع برنامه‌های آنها تعیین کننده رای اعتماد مجلس است و اگر توانایی‌ها و برنامه‌های هر کدام از وزرای پیشنهادی احراز شود، حتما از مجلس رای اعتماد خواهد گرفت.

وی همچنین در خصوص معرفی محمد شریعتمداری به عنوان وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه نیز توضیح داد: شریعتمداری در حوزه بازرگانی، تجارت داخلی و تنظیم بازار صاحب تخصص و تجربه می باشد و این در حالی است که حوزه وزارت کار نزدیکی‌هایی با ماموریت‌های وزارت صمت دارد که این می‌تواند اتفاق خوبی به شمار آید.

بختیار در ادامه با بیان اینکه یکی از وظایف مهم وزارت کار، اشتغال است و بخش زیادی از اشتغال هم در حوزه‌های صنعت، تجارت و معدن قرار دارد، تصریح نمود: بخش زیادی از بنگاه‌های اقتصادی در شستا و حوزه وزارت کار می باشند و به عبارت دیگر اقتصاد بزرگی زیر مجموعه این وزارتخانه است که ارتباط مستقیمی با حوزه‌های صنعت، معدن و تجارت دارد و از این باب آشنایی شریعتمداری با این حوزه‌ها می‌تواند برای وزارت کار نیز مفید باشد.

رای اعتماد مجلس برای کدام وزیران؟

عضو فراکسیون امید مجلس با تاکید بر این مطلب که همه به هم ریختگی قیمت‌ها ارتباط با حوزه تنظیم بازار و وزارت صمت ندارد، ادامه داد: بخشی از این به هم ریختگی قیمت‌ها مربوط به افزایش قیمت ارز بوده و با اقتصاد کلان ارتباط دارد و بنابراین نمی توان تمام به هم ریختگی قیمت‌ها در مدت اخیر را متوجه عملکرد وزارت صمت دانست.

وی همچنین ضمن بیان اینکه برنامه‌های شریعتمداری برای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بسیار مهم و تعیین کننده است، افزون کرد: مجلس باید با وزیر پیشنهادی کار جلساتی را برگزار کند و فراکسیون‌ها و کمیسیون‌های مختلف از وی دعوت خواهند کرد و برنامه‌های وی را مورد ارزیابی قرار داده و سپس در این زمینه به یک جمع بندی خواهند رسید.

بختیار در خصوص معرفی فرهاد دژپسند به عنوان وزیر اقتصاد نیز اظهار کرد: دژپسند معاون بودجه سازمان برنامه و بودجه بوده است و در آنجا تعاملاتی با مجلس داشته و نمایندگان از وی تا حدودی شناخت دارند.

این نماینده مجلس در انتها با بیان اینکه تخصص دژپسند در حوزه اقتصاد است، ادامه داد: وی  هم به لحاظ تئوریک و آکادمیک و هم به لحاظ تجربه ای که در سازمان برنامه و بودجه دارد، می‌تواند سکاندار وزارت اقتصاد باشد و توانایی لازم را برای این کار دارد، اما جمع بندی نهایی مجلس در مورد دژپسند بستگی به برنامه‌های ایشان دارد.

کد تخفیف

۲ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

دلار در برابر افت قیمت مقاومت و مسیر افزایشی را برای حرکت انتخاب کرد

دلار در برابر افت قیمت مقاومت و مسیر افزایشی را برای حرکت انتخاب کرد

در دومین روز هفته، دلار در برابر افت قیمت مقاومت و مسیر افزایشی را برای ...