خانه » عمومی اقتصاد » قدردانی از طرح های دلسوزانه اقتصاددانان کشور توسط رئیس جمهور
قدردانی از طرح های دلسوزانه اقتصاددانان کشور توسط رئیس جمهور
قدردانی از طرح های دلسوزانه اقتصاددانان کشور توسط رئیس جمهور

قدردانی از طرح های دلسوزانه اقتصاددانان کشور توسط رئیس جمهور

رییس جمهور ضمن قدردانی از حمایت ها و طرح های دلسوزانه اقتصاددانان کشور برای کاستن از مشکلات اقتصادی، ضرورت تقویت امید در جامعه جهت شکست دشمنان در جنگ روانی و اقتصادی را مورد تاکید قرار داد و بیان کرد: این دوران به رغم دشواری های آن، سپری خواهد شد و با برنامه ریزی های دقیقی که انجام شده، آمریکا در بلندمدت قادر نیست به سیاست های ضدایرانی خود ادامه دهد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصادآنلاین، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز دوشنبه در جلسه اقتصادی با  حضور جمعی از اساتید دانشگاه ها و اقتصاددانان کشور ، بر اینکه “به آینده بهتر ، بسیار امیدوارم” تاکید کرده و ضمن  ابراز خرسندی و خشنودی از برگزاری این نشست و قدردانی از حضور اقتصاددانان دانشگاه های کشور، اظهار داشت: بدون تردید تمامی شرکت کنندگان دلسوزانه برای نظام، کشور و دولت نظرات کارشناسانه خود را بیان کردند و این جلسات باید تداوم پیدا کند.

روحانی اظهارداشت: در تمام دوره فعالیت ۵ ساله دولت، پیوسته هفته ای دو جلسه اقتصادی با مسئولین، مدیران و مشاوران اقتصادی داشته ام و در این دولت ، هیچ تصمیمی بدون مشورت با کارشناسان اتخاذ نشده است.

رییس جمهور همچنین ضمن اینکه باید امید در جامعه و سرمایه اجتماعی را بیش از پیش تقویت کنیم، به جنگ روانی و اقتصادی دشمنان علیه ملت ایران اشاره و توضیح داد: ما در شرایط بحرانی نیستیم اما شرایط، عادی نیز نیست و در تصمیم گیری ها و اعلام مواضع و دیدگاهها،  باید این شرایط مورد توجه قرار گرفته و در کنار ابراز نگرانی های بحق، برای رفع این نگرانی‌ها  نیز راه حل و پیشنهادات عملیاتی ارائه شود.

اقتصاددانان کشور در راه حمایت از دولت

روحانی با  تاکید بر اینکه مردم و بویژه صاحبان درآمدهای ثابت در شرایط فعلی اقتصادی با مشکل معیشت مواجه اند، تصریح نمود: دولت طرحهای گسترده ای برای مقابله با جنگ روانی و اقتصادی دشمنان و رفع مشکلات فعلی دارد اما در عین حال اقتصاد کشور از گذشته با بیماریهای مزمنی مواجه بوده که بروز برخی مشکلات و مسایل، باعث می شود تا عوارض آن بیمارهای مزمن، تشدید و اثارش بیشتر در جامعه لمس شود.

رییس جمهور همچنین به دستاوردهای دولت در عرصه کاستن از نرخ تورم، ایجاد رشد اقتصادی و برچیدن موسسات اعتباری غیرمجازنیز اشاره و افزود: طی فعالیت دولت یازدهم علت کاهش تورم، انضباط مالی دولت بوده است و  ما در هیچ شرایطی و به رغم تحمل سختی‌ها، خلق پول و یا استقراض از بانک مرکزی نکردیم.

روحانی ادامه داد: دولت هم اکنون به گونه ای برنامه ریزی کرده که حتی در شرایط سخت تر هیچ مشکلی در تامین کالاهای اساسی نخواهد داشت.

کد تخفیف

۲ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*