خانه » عمومی اقتصاد » طرح واگذاری عرصه مسکن مهر به مالکان در شهر جدید پرند
طرح واگذاری عرصه مسکن مهر به مالکان در شهر جدید پرند
طرح واگذاری عرصه مسکن مهر به مالکان در شهر جدید پرند

طرح واگذاری عرصه مسکن مهر به مالکان در شهر جدید پرند

وطن خواهی  مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پرند اعلام کرد: طرح واگذاری عرصه مسکن مهر به مالکان در این شهر وارد مرحله اجرایی شده است و نقشه عرصه بیش از ۱۴ هزار واحد مسکن مهر در ۲۰ پروژه در مرحله تهیه و قیمت گذاری می باشد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصادآنلاین، محسن وطن خواهی  همچنین اظهار داشت: جلسه بررسی واگذاری عرصه مسکن مهر پرند در پروژه های ۱۲ هزار و ۹۰۰ واحدی شهرک آفتاب در فاز پنج و واحدهای مسکونی جنوب فاز سه (پروژه مپسا) با حضور مشاوران و کارشناسان شرکت عمران پرند برگزار شده و  با استقبال خوب مالکان مسکن مهر مواجه گردید.

وطن خواهی  در ادامه افزود: بر اساس این طرح، عرصه مسکن نیز به مالکان واگذار شده و واحد های مسکونی مهر از حالت اجاره ۹۹ ساله خارج خواهند شد.

وی ضمن تشریح روند اجرایی این طرح نیز بیان کرد: در ابتدا باید حداقل ۵۰ درصد مالکان یک بلوک مسکونی درخواست خود را به سالن شماره یک، بخش عرصه شرکت عمران پرند ارائه دهند تا پرونده تشکیل شود.

به گفته مدیرعامل شرکت عمران پرند، پس از تشکیل پرونده، نقشه عرصه بلوک مربوطه ترسیم شده و متراژ قدر السهم هر واحد تعیین خواهد شد و در ادامه برای قیمت گذاری به کارشناس رسمی دادگستری ارجاع خواهد شد.

واگذاری عرصه مسکن مهر شهر جدید پرند

وطن خواهی  همچنین ضمن بیان این مطلب که نحوه پرداخت به صورت نقد و اقساط امکان پذیر می باشد، توضیح داد: در حالت اقساط ۲۰ درصد نقد و مابقی اقساط ۶۰ ماهه خواهد بود و  در صورت پرداخت نقدی، قیمت مشمول ۳۰ درصد تخفیف می شود.

وطن خواهی در انتها تاکید کرد: ۱۴ هزار و ۹۳۷ واحد مسکن مهر مشتمل بر ۲۰ پروژه در مرحله تهیه نقشه و برآورد قیمت هستند و نامه واریز وجه ۴۶۰ واحد مسکونی مهر در ۵ تعاونی مسکن صابرین، تحقیقات جنگ، بانک ملی، گویندگان فیلم و صنف نقاشان برای مالکان صادر و تحویل داده شده است.

همچنین بر اساس اعلام فرماندار شهرستان پردیس در جلسه های بررسی و رسیدگی به مشکلات زیر ساختی مسکن مهر به صورت دو هفته یکبار در شهرستان برگزار و اقدامات لازم که در حدود اختیارات شهرستان باشد، انجام و نتایج آن به استاندار اعلام می شود، اما مشکلات عمده مسکن مهر باید به صورت کشوری و با همکاری و تعامل دولت و مجلس برطرف شود.

گزارش بررسی راهکارهای افزایش اعتبارات مسکن مهر پردیس و چگونگی تامین و جذب آن، برگزاری جلساتی با حضور وزیران مرتبط به منظور تسریع در تکمیل مسکن مهر، تشکیل تیم نظارت ویژه برای بررسی دقیق روند اقدامات انجام شده، چگونگی تشویق و ترغیب دستگاه های خدمات رسان به حضور جدی تر و مصمم تر در تکمیل زیرساخت های این شهرستان و ایجاد یک عزم ملی برای مشارکت و همکاری همه جانبه در تکمیل و واگذاری مسکن مهر پردیس از جمله مواردی هستند که در نشست بررسی مشکلات مسکن مهر که با حضور نمایندگان مجلس در خانه ملت شهر پردیس برگزار شد، مورد تاکید حاضران قرار گرفت.

کد تخفیف

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

انتظار خروج از رکود و رشد قیمت مسکن درسال 96

انتظار خروج از رکود و رشد قیمت مسکن درسال ۹۶

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از میزان، بخش مسکن در ایران به دلایلی ...