خانه » اخبار جهان » هک شدن تعداد زیادی از گوشی های آیفون و نقص فنی در نرم افزارها
هک شدن تعداد زیادی از گوشی های آیفون و نقص فنی در نرم افزارها
هک شدن تعداد زیادی از گوشی های آیفون و نقص فنی در نرم افزارها

هک شدن تعداد زیادی از گوشی های آیفون و نقص فنی در نرم افزارها

نقص فنی در نرم افزارهای پرداخت پول و هک شدن تعداد زیادی از گوشی های آیفون در چین باعث شده است تا پول زیادی از مشترکان این کشور به صورت اینترنتی سرقت شود.

به گزارش آی آر اقتاصد به نقل از اقتصادآنلاین، رادیو بین المللی چین روز شنبه گزارش داده است که بسیاری از مشترکان دارای گوشی های آیفون این روزها اعلام کرده اند که پول آنها از طریق نرم افزار علی پی به سرقت رفته است.

همچنین در این گزارش آمده اتس که تلفن های اپل و نرم افزار علی پی که شرکت علی بابا آن را طراحی کرده است، بیشترین هک را شاهد بوده و پول ها از طریق این نرم افزار و با روش های تقلبی فنی به سرقت رفته است.

گزارش های دریافتی نشان می دهد که بسیاری از حساب های مشترکان این تلفن ها لو رفته و به همین سبب سارقان توانسته اند به کدها و رمزهای تلفن ها دسترسی پیدا کنند و وجوه آنها را به صورت آنلاین به حساب های دیگری انتقال دهند.

این اتفاق در شرایطی افتاده است که دولت های چین و آمریکا درگیر یک جنگ تجاری تمام عیار شده اند به همین دلیل برخی از مردم چین بر این باورند که این موضوع می تواند اقدامی تعمدی باشد تا باعث نارضایتی عامه مردم شده و آنها را نسبت به دولت بدبین نماید.

گوشی های آیفون در چین هک شدند

برخی از مشترکان به شعبه های فروش تلفن اپل در شهرهای مختلف چین رجوع کرده و نسبت به این موضوع اعتراض کرده اند و گفته اند که هزاران دلار از پول های آنها به سرقت رفته است.

در چین مردم برای خریدهای خود از کیف های دیجیتالی استفاده می کنند که  در واقع کارت های بانکی را به این نرم افزارها مرتبط کرده و دیگر کیف پول با خود همراه نمی برند و با دادن کدها و رمزها می توانند خریدها را انجام داده و پول انتقال دهند در صورتی که این حساب ها هک شود آن زمان سارقان می توانند وجوه کلانی را به صورت آنلاین و از حساب های این افراد برداشت نمایند.

البته گزارش هایی نیز در این زمینه وجود دارد که اعلام کرده است شمار زیادی از مشترکان کسانی بوده اند که به توصیه برخی از رسانه های چینی اقدام به خرید شماری از نرم افزارهای بدون مجوز کرده اند و در واقع اپل در این زمینه تقصیری نداشته است.

لازم به ذکر است کیف پول مجازی یک کیف دیجیتالی امن برای ذخیره سازی، ارسال و دریافت پول مجازی مانند بیت کوین می باشد. اغلب ارزهای مجازی نیز خود دارای کیف پول های رسمی و همچنین تعداد کمی کیف پول توصیه شده برای استفاده می باشند. برای استفاده از هر ارز رمزنگاری شده، شما نیاز به یک کیف پول مجازی خواهید داشت.

کد تخفیف
x

بررسی بیشتر

قیمت پالادیوم با افزایش قیمت خود رکوردهای جدیدی ثبت کرد

قیمت پالادیوم با افزایش قیمت خود رکوردهای جدیدی ثبت کرد

قیمت پالادیوم امسال در مقایسه با سایر فلزات ارزشمند عملکرد بهتری داشته است و روز ...