خانه » صنعت و معدن » طرح استیضاح شریعتمداری و معرفی وی به عنوان وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی
طرح استیضاح شریعتمداری و معرفی وی به عنوان وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی
طرح استیضاح شریعتمداری و معرفی وی به عنوان وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی

طرح استیضاح شریعتمداری و معرفی وی به عنوان وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی

نادری عضو کمیسیون اقتصادی مجلس ضمن تاکید بر اینکه جابجایی افراد در کابینه مورد قبول نمی باشد، اظهار داشت: معرفی وزیری که طرح استیضاح وی در مجلس مطرح است به عنوان وزیر پیشنهادی برای یک وزارتخانه دیگر توهین به مجلس و نمایندگان می باشد.

به گزارش آی آر اقتصاد شهاب نادری در گفت و گو با خبرنگار اقتصاد آنلاین، گفت: در شرایطی که طرح استیضاح محمد شریعتمداری در مجلس مطرح شده است، شنیده ایم که می خواهند او را جابجا کرده و به عنوان وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی معرفی نمایند که این کار توهین به نمایندگان و مجلس می باشد.

نادری همچنین بیان نمود: معرفی محمد شریعتمداری به عنوان وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقدام اشتباهی بوده و در شرایطی که طرح استیضاح وی در مجلس مطرح است، این اقدام بار منفی ایجاد خواهد کرد.

وی ضمن بیان این مطلب که تیم اقتصادی دولت و وزرا باید توانمند باشند و قدرت تصمیم گیری داشته باشند، ادامه داد: در این بحرانی که برای کشور پیش آمده باید تیم اقتصادی دولت، یک تیم توانمند، کارآمد، شجاع و با شهامت باشد و بتواند تصمیم گیری کند و حداقل باید پشت سر وزرای اقتصادی فکر و ایده بزرگی وجود داشته باشد، نه اینکه با عملکرد خود کشور را قفل کنند.

نماینده مردم پاوه، جوانرود و ثلاث باباجانی در مجلس همچنین گفت: کابینه باید به شکلی چیده شود که به نفع مردم و کشور کار کند نه اینکه فقط منافع فردی و گروهی عده ای در نظر گرفته شود. در واقع حرف نمایندگان مجلس این است که وزرایی در کابینه به کار گرفته شوند که کارآمد و توانمند باشند.

طرح استیضاح شریعتمداری

نادری در انتها با بیان اینکه باید ظرفیت های مختلف موجود در کشور در کابینه مورد استفاده قرار گیرد، افزود: رییس جمهور به رغم وعده هایی که در زمان انتخابات داده بود، از ظرفیت اقوام و مذاهب مختلف در کابینه استفاده نکرده و انتظار ما این است که حتما این کار را انجام دهد.

طی روزهای گذشته نماینده مردم فریدون‌شهر در مجلس نیز با بیان اینکه آقای شریعتمداری در جلسه کمیسیون صنایع حاضر نشده بود، گفته بود: طراحان استیضاح به این جمع بندی رسیدند که نامه استیضاح وزیر برای رسیدگی در جلسه علنی تقدیم هیئت رئیسه مجلس نمایند.

وی همچنین اظهار کرده بود: در صورتی که آقای شریعتمداری به‌عنوان وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به مجلس معرفی شد باید از وزارت «صمت» استعفا دهد که در این صورت طرح استیضاح وی منتفی خواهد بود، در غیر این صورت استیضاح روند قانونی خود را طی می کند.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*