خانه » اخبار جهان » سرمایه گذاری چین در اتحادیه اروپا به ۳۶ میلیارد یورو افزایش یافت
سرمایه گذاری چین در اتحادیه اروپا به 36 میلیارد یورو افزایش یافت
سرمایه گذاری چین در اتحادیه اروپا به ۳۶ میلیارد یورو افزایش یافت

سرمایه گذاری چین در اتحادیه اروپا به ۳۶ میلیارد یورو افزایش یافت

حضور چین در اروپا، از لحاظ سیاسی و تجاری، در حال رشد است. سرمایه گذاری چین در اتحادیه اروپا تقریبا به ۳۶ میلیارد یورو (۴۰ میلیارد دلار) افزایش یافته است که از ۲۰ میلیارد یورو در سال گذشته پیشی گرفته است

 به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اکونومیست، به گزارش  Rhodium Group بخش عمده ای از این حمایت دولتی است تا اروپا را از کمک به آمریکا برای جلوگیری از ظهور چین، آگاه سازد.

تا کنون رهبران اروپا به ویژه در آلمان از سرمایه گذاری چین غافل شده اند، بدون آن که به آن فکر کرده باشند. اما هجوم عظیم پول موجب شد رهبران در برلین، بروکسل و دیگر نقاط نگرانی در مورد قدرت و نفوذ چین در این روند به خصوص در کشورهای کوچکتر اتحادیه اروپا به دست آورد.

با این حال، اروپا در تلاش برای یافتن راه مناسب برای افزایش سرمایه گذاری چین در اتحادیه اروپا می باشد این تلاش ها همزمان با قابل با وجود جریان سرمایه به صورت وجه نقد به این اتحادیه، ادامه می یابد. سرمایه گذاری مستقیم خارجی چین در اتحادیه اروپا در سال گذشته به ۳۰ میلیارد یورو رسیده است، که منعکس کننده کاهش جهانی است اما با این حال سهم اروپا از یک پنجم به یک چهارم افزایش یافته است.

سرمایه گذاری چین در اتحادیه اروپا رشد کرد

بر اساس این گزارش  چین به دنبال تبدیل شدن به یک ابرقدرت پیشرفته و مدرن می باشد و در نگاه آنها اروپا به عنوان یک منطقه ثروتمند و نوآورانه است که می تواند به چین در دستیابی به این هدف کمک کند.

طی ماه های گذشته نیز نخست وزیر چین در بحبوبه جنگ تجاری با آمریکا، با رهبران کشورهای شرق و مرکز اروپا دیدار کرده است تا فرصت های سرمایه گذاری چین در این کشورها را بررسی کند.

یکی از اصلی‌ترین مباحث بین طرفین در این نشست، بحث بر سر پروژه ریلی چین به کشورهای غرب اروپا می باشد که در هفتمین نشست سالانه گروه ۱۶+۱، نخست وزیر چین با رهبران ۱۱ کشور عضو اتحادیه اروپا و ۵ کشور بالکان دیدار داشت.

البته بسیاری از کشورهای غربی نسبت به این گونه نشست ها نگرانند و اظهار می کنند چین از طریق سرمایه گذاری های عظیم در این کشورها در تلاش برای گسترش نفوذ خود است.  نخست وزیر چین در واکنش به این نگرانی ها گفته است که چین به دنبال اروپایی یک پارچه است.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*