خانه » بازرگانی » کاهش نسبی قیمت خودروهای گران قیمت همچنان ادامه دارد
کاهش نسبی قیمت خودروهای گران قیمت همچنان ادامه دارد
کاهش نسبی قیمت خودروهای گران قیمت همچنان ادامه دارد

کاهش نسبی قیمت خودروهای گران قیمت همچنان ادامه دارد

کریمی رئیس اتاق اصناف و رئیس اتحادیه فروشندگان اتومبیل کرج از کاهش نسبی قیمت خودروهای گران قیمت اطلاع داده و افزود: در بین ماشین های گران قیمت حتی تا ۱۰۰ میلیون تومان هم کاهش قیمت نیز مشاهده می شود.

به گزارش آی آر به نقل از ایسنا، حمید کریمی ضمن اشاره به وضعیت بازار خرید و فروش خودرو از کاهش نسبی قیمت خودروهای گران قیمت خبر داده و اظهار داشت: در بین ماشین های گران قیمت، حتی تا ۱۰۰ میلیون تومان نیز کاهش قیمت اتفاق افتاده که البته افزایش قبلی و کاهش فعلی قیمت نیز رابطه مستقیم با نوسانات ارزی دارد.

وی در ادامه تصریح نمود: البته در میان خودروهای داخلی هم کاهش قیمت مشاهده می شود به طوری که در برخی محصولات تا هفت میلیون تومان نیز افت قیمت وجود دارد که البته این کاهش قیمت در انواع خودرو ثمره کاهش تقاضا برای خرید می باشد.

کریمی  از هزینه بالای دفترخانه ها برای ثبت خودرو خبر داد و بیان کرد: یکی از علل گرانی خودرو نیز بالا بودن هزینه دفترخانه ها می باشد که  در برخی موارد این هزینه برای صاحب خودرو تا دو میلیون تومان آب می خورد؛ البته ما شاهد رقم هایی بالاتر حتی تا هفت میلیون تومان نیز بوده‌ایم.

رئیس اتاق اصناف و رئیس اتحادیه فروشندگان اتومبیل کرج در خصوص چشم‌انداز بازار خودرو تا پایان سال نیز بر این نظر تاکید کرد که به صراحت نمی توان در این خصوص نظر داد اما در هر حال امیدواریم از این وضعیت به بهترین شکل گذر نماییم.

وی در خصوص وضعیت آشفته بازار در کشور و ضعف کارکردهای نظارتی در این بخش نیز توضیح داد: این نکته صحیح است که مسئولین باید وضع اقتصادی کشور را سر و سامان بدهند ولی به این معنی نیست که مردم هیچ مسئولیت و وظیفه ای در این بین ندارند.

خودروهای گران قیمت در مسیر نزول قیمت

کریمی همچنین اظهار داشت: مردم خودشان باید در بازار تعادل ایجاد نمایند و به نوعی تنظیم بازار کنند؛ زمانی که عده ای از مردم به فروشگاه ها هجوم برده و مازاد بر نیاز خود خرید کنند و اجناس خریداری شده را در خانه هایشان انبار نمایند چه تفاوتی با محتکران دارند؟ بنابراین باید این موضوع فرهنگ سازی شود تا هیچ کس مازاد نیاز خود خرید نکند.

رئیس اتاق اصناف مرکز استان البرز در انتها بیان کرد: تا زمانی که ما فقط به یک قوطی رب گوجه فرنگی نیاز داریم اما ۱۰ عدد خرید کنیم مسلماً دچار کمبود و گرانی نیز خواهیم شد؛ بخشی از علت گرانی و تورم به همین رفتارهای محتکرانه باز می‌گردد.

لازم به ذکر است با افزایش نرخ ارز در کشور، بسیاری از کارخانجات و صنایع از فرصت استفاده کرده و به بهانه این افزایش قیمت، نرخ ارز کالاهای خود و حتی آن کالاهایی که قبلا تولید شده بود و ربطی به نرخ های جدید نداشت و کالاهایی هم که هیچ ارتباطی به ارز و کاهش و افزایش آن ندارد را بالا بردند، به گونه ای که از شش ماهه اول سال تاکنون رشد چشمگیری داشته است.

البته این افزایش نرخ ها در بازارهایی نظیر مسکن، لبنیات، مواد غذایی، پوشک و محصولات آرایشی بهداشتی، خودرو و … می توان مشاهده نمود. با بررسی اجمالی بین قیمت های قبل از آغاز سال ۹۷ تا کنون، حتما خواهیم دید همه این محصولات افزایش قیمت های چندباره ای را تجربه کرده اند و تولیدکنندگان به راحتی و به بهانه افزایش قیمت ها و هزینه های تولید، شیب افزایش قیمت را به شدت تند کرده اند.

کد تخفیف

۲ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*