خانه » بازرگانی » مصرف تخم مرغ در ایران علیرغم رشد به میزان مطلوب نرسیده است
مصرف تخم مرغ در ایران علیرغم رشد به میزان مطلوب نرسیده است
مصرف تخم مرغ در ایران علیرغم رشد به میزان مطلوب نرسیده است

مصرف تخم مرغ در ایران علیرغم رشد به میزان مطلوب نرسیده است

دبیر ستاد کشوری ترویج مصرف تخم مرغ اعلام کرد: در هشت سال گذشته سرانه مصرف تخم مرغ در ایران از ۱۶۰ عدد به ۱۹۸ عدد رسیده ولی این مقدار هنوز کافی نمی باشد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایسنا، سید فرزاد طلا کش در حاشیه همایش روز جهانی تخم مرغ که در موسسه علوم دامی برگزار شد، گفت: تخم مرغ یکی از ارزانترین و کاملترین غذاهای پروتئینی به شمار می رود که دلایل غیرعلمی و باورهای اشتباه از مصرف مناسب آن خودداری می کند.

طلا کش توضیح داد: مصرف تخم مرغ می تواند تأثیر به سزایی در رفع سوء تغذیه موجود در جامعه به ویژه در گروه های نوزادان، کودکان، زنان بارده و شیرده داشته باشد.

دبیر ستاد کشوری ترویج مصرف تخم مرغ همچنین بیان کرد: هر چند ایران دهمین کشور تولیدکننده تخم مرغ در جهان شناخته شده است ولی سرانه مصرف آن در کشور پایین می باشد. طی هشت سال گذشته سرانه مصرف تخم مرغ در ایران از ۱۶۰ عدد به ۱۹۸ عدد رسیده ولی این مقدار هنوز کافی نمی باشد.

وی در ادامه ضمن اشاره به گرانی تخم مرغ در ماه های اخیر تصریح کرد: اگر چه تخم مرغ بر اساس تورم و گران شدن مواد اولیه مصرفی طی ماه های گذشته افزایش قیمت داشته اتس ولی قیمت واقعی این محصول نه تنها گران نیست بلکه در مقایسه با ساده ترین و کم خاصیت ترین مواد غذایی موجود در سبد غذایی مردم از قیمت پایین تری نیز برخوردار است.

مصرف تخم مرغ در ایران به حد مطلوب نرسیده است

ستاد کشوری ترویج مصرف تخم مرغ برای ترغیب مردم به مصرف این محصول ایجاد شده که این ستاد در طول سال برنامه های مختلفی را جهت رسیدن به اهداف خود اجرا میکند.

طلا کش به اقدامات صورت گرفته در سال جاری برای ترویج فرهنگ مصرف تخم مرغ اشاره کرده و گفت: توزیع ۲۰ هزار بسته تخم مرغ آب پز شده به همراه نان و آویشن در سطح مدارس، ایستگاه های مترو تهران و البرز، سرای محلات نسبتاً محروم شهرداری تهران و مناطق محروم استان البرز بخشی از این اقدامات به شمار می رود.

دبیر ستاد کشوری ترویج مصرف تخم مرغ از برگزاری نمادین مراسم روز جهانی تخم مرغ در دانشگاه علم و صنعت با حضور ۳۰۰ دانشجو، کارمند و هیات علمی به عنوان بخش دیگری ازاین برنامه ها اطلاع داد.

وی در انتها توضیح داد: شعار امسال روز جهانی تخم مرغ “سلامت برای همه، تخم مرغ برای همه” است که امید است با با اجرای برنامه های مدون این شعار تحقق یابد.

ناصر نبی‌پور رئیس هیات مدیره مرغ تخم گذار تهران نیز اظهار داشت: مرغداران تاکنون نهاده ها را از هم قرض می گرفتند و یا از نهاده های محدودی که پشتیبانی امور دام در اختیارشان گذاشته استفاده کرده اند اما دیگر جوابگوی نیاز مرغ ها نیستند.

رئیس هیات مدیره مرغ تخم گذار تهران همچنین در خصوص قیمت تخم مرغ در بازار اعلام کرد: میانگین قیمت تخم مرغ در بازار هر کیلو ۷هزار و ۲۰۰ تومان می باشد که حدود دو هفته است که این قیمت ثابت مانده است. همچنین هر شانه تخم مرغ دو کیلویی حدود ۱۵ هزار تومان می باشد اما وزن شانه ها با هم متفاوت است.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

صدور مجوز ورود 20 هزار تن تخم مرغ به کشور توسط ستاد تنظیم بازار

صدور مجوز ورود ۲۰ هزار تن تخم مرغ به کشور توسط ستاد تنظیم بازار

دبیر ستاد تنظیم بازار با اعلام اینکه مجوز ورود ۲۰ هزار تن تخم مرغ به ...