خانه » بورس،ارز، سکه » احتمال سقوط آزاد نرخ ها در بازارهای طلا، خودرو و مسکن
احتمال سقوط آزاد نرخ ها در بازارهای طلا، خودرو و مسکن
احتمال سقوط آزاد نرخ ها در بازارهای طلا، خودرو و مسکن

احتمال سقوط آزاد نرخ ها در بازارهای طلا، خودرو و مسکن

رحیم زارع سخنگوی کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس شورای اسلامی از احتمال سقوط آزاد نرخ ها در بازارهای طلا، خودرو و مسکن اطلاع داد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصاد آنلاین؛ رحیم زارع  درباره علل کاهش قیمت دلار اظهار داشت:همانطور که بارها اعلام شده قیمت دلار در ماه های گذشته بصورت کاذب افزایش پیدا کرده از این رو طبیعی است قیمت ها در بلندمدت براساس منطق اقتصادی تعدیل شود.

سخنگوی کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس شورای اسلامی همچنین افزود: البته ارائه به موقع ارز شرکت های صادراتی به سامانه نیما در ماه های آتی باعث خواهد شد سوداگران نتوانند به سودهای نجومی دست پیدا کنند بنابراین باید روند ارائه ارز صادرکنندگان به سامانه نیما رصد گردد.

سقوط آزاد نرخ ها در بازارها

زارع در ادامه اظهار داشت: بدیهی است بازارهای اقتصادی با هم در ارتباط بوده و از این رو  کاهش قیمت ارز، بازارهای طلا، خودرو و مسکن را نیز تحت تاثیر قرار خواهد داد و احتمال سقوط آزاد نرخ ها در این بازارها نیز وجود دارد، در صورت برنامه ریزی مناسب می توان بخشی از نقدینگی سرگردان در جامعه را از طریق بازار سرمایه به سوی بخش تولید هدایت کرد.

نماینده مردم آباده، بوانات و خرم بید مجلس شورای اسلامی در ادامه بیان نمود: ریزش قیمت کاذب در بازارهای مختلف باید ااتفاق بیفتد زیر گرانی ها باعث فشار اقتصادی به مردم شده و تنها به افزایش ثروت سوداگران اقتصادی منجر می شود که غیرقابل قبول است.

زارع همچنین توضیح داد: گسترش عمق بازار ثانویه ارز، جلوگیری از فضاسازی سوداگران، حمایت از بخش های مولد اقتصادی، عملیاتی شدن پیمان های پولی و همکاری بانک های اروپایی با بانک های ایرانی باعث خواهد شد بازار ارز به ثبات برسد.

سخنگوی کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس شورای اسلامی در انتها توضیح داد: بازگشت ثبات به بازار ارز یکی از لازمه های تسهیل امور اقتصادی کشور بوده  و مانع از افزایش قیمت کاذب خواهد شد.

کد تخفیف

۲ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

افزایش قیمت طلا و سکه از هفته گذشته به دنبال نوسانات نرخ ارز

افزایش قیمت طلا و سکه از هفته گذشته به دنبال نوسانات نرخ ارز

کشتی آرای عضو اتحادیه طلا و جواهر تهران نوسانات نرخ ارز را عامل اصلی افزایش ...