خانه » اخبار جهان » نخست وزیر ایتالیا پیشنهادات درباره قوانین بازنشستگی را رد کرد
نخست وزیر ایتالیا پیشنهادات درباره قوانین بازنشستگی را رد کرد
نخست وزیر ایتالیا پیشنهادات درباره قوانین بازنشستگی را رد کرد

نخست وزیر ایتالیا پیشنهادات درباره قوانین بازنشستگی را رد کرد

معاون نخست وزیر ایتالیا رد پیشنهادات سازمان توسعه و همکاری درباره قوانین بازنشستگی که از این سازمان خواست در امور داخلی این کشور دخالت نکند را رد کرده است.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایسنا، لوئیجی دی مایو معاون نخست وزیر و وزیر کار و صنایع ایتالیا در واکنش به هشدار سازمان توسعه و همکاری اقتصادی به رم درباره اصلاح قوانین بازنشستگی سال ۲۰۱۱ گفته است که این سازمان بهتر است در امور داخلی ایتالیا دخالت نکند.

وی که رهبری جنبش پنج ستاره را برعهده دارد اظهار داشت: ایتالیا کشوری دموکراتیک می باشد و این تصمیمات در چارچوب قوانین ایتالیا اتخاذ شده است.

وی همچنین در ادامه افزود: اصلاح قانون بازنشستگی در حال انجام بوده و به زودی اجرایی خواهد شد و بر اساس آمار دو سوم مردم ایتالیا از این تصمیم دولت حمایت می کنند و بروکرات ها باید به این قوانین احترام بگذارند. این دلیلی است که مردم ما را انتخاب کرده اند و ما متعهد به انجام وعده هایمان می باشیم.

قبل از این سخنان نیز نخست وزیر ایتالیا وعده داده بود قوانین اصلاح بازنشستگی را به صورت گام به گام اجرایی خواهد کرد. طبق قوانین جدید که قرار است از یکم ژانویه سال آینده اجرایی شود، حداقل سن بازنشستگی در ایتالیا به ۶۷ سال افزایش خواهد یافت.

نخست وزیر ایتالیا و تغییر قوانین بازنشستگی

تیتو بوئری رئیس صندوق بازنشستگی ایتالیا نیز در انتقاد از این تصمیم دولت بیان نمود: باید برای حل این مشکل از پذیرش مهاجران بیش تر استقبال کرد. وی به دولت هشدار داده است که اصلاح نظام بازنشستگی بسیار پرهزینه تر از چیزی خواهد بود که دولت تصور می کند و با توجه به روند پیری جمعیت در ایتالیا، حتی نظام کنونی که دولت منتقد آن است نیز مناسب نیست.

بر اساس آمار رسمی جمعیت مقیم ایتالیا در اول ژانویه ۲۰۱۸ میلادی، با یکصدهزار نفر کاهش نسبت به مدت مشابه در سال قبل از آن به ۶۰ میلیون ۴۹۴ هزار نفر رسید. در سال ۲۰۱۷ یک کاهش تاریخی زاد و ولد معادل دو درصد نسبت به سال قبل در ایتالیا به ثبت رسید و در مجموع ۴۶۴ هزار نوزاد به دنیا آمده درحالی که شمار مرگ و میرها به ۶۴۷ هزار تن رسید که ۳۱ هزار مورد بیشتر از سال ۲۰۱۶ است.

تراز طبیعی جمعیت در سال ۲۰۱۷ منفی بوده ( منهای ۱۸۳ هزار نفر ) و امید به زندگی در ایتالیا برای مردان ۸۰٫۶ سال وبرای زنان ۸۴٫۹ سال است.

سن متوسط مردم ایتالیا بالای ۴۵ سال می باشد و تنها ۱۳٫۴ درصد مردم کمتر از ۱۵ سال سن دارد. جمعیت ایتالیایی ها با ۱۱۳ هزار نفر کاهش نسبت به سال ۲۰۱۶ میلادی به ۵۵ میلیون و ۴۳۰ هزار نفر رسیده است و تراز طبیعی در این کشور منفی شده است

۲۲٫۶ درصد جمعیت ایتالیا بالای ۶۵ سال سن دارد و ۶۴٫۱ درصد نیز میان ۱۵ تا ۶۴ سال و تنها ۱۳٫۴ درصد کمتر از ۱۵ سال سن دارد

در سال ۲۰۱۷ موارد مهاجرت ایتالیایی ها به خارج از کشور ۲٫۶ درصد کاهش یافت ولی شمار مهاجران خارجی ۳۳۷ هزار نفر (۱۲ درصد) افزایش یافته است

کد تخفیف

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*