خانه » بورس،ارز، سکه » معاملات ارزی در بازار ارز تهران علیرغم روشن نشدن وضعیت جریان‌های سیاسی
معاملات ارزی در بازار ارز تهران علیرغم روشن نشدن وضعیت جریان‌های سیاسی
معاملات ارزی در بازار ارز تهران علیرغم روشن نشدن وضعیت جریان‌های سیاسی

معاملات ارزی در بازار ارز تهران علیرغم روشن نشدن وضعیت جریان‌های سیاسی

علیرغم انتظار برای روشن شدن وضعیت برخی جریان های سیاسی در طی هفته جاری، بازار ارز تهران یک روز بعد از تعطیلات پرتکاپو و پر معامله بوده و در همین جریان قیمت ها هر چند تا حدی صعودی بود، اما نوسان تندی نداشته است.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایسنا، بعد از حدود سه روز تعطیل بودن بازارها قیمت دلار طی روز جاری در بازار ارز تهران تا ۱۴ هزار و ۵۰۰ تومان و یورو تا ۱۷ هزار تومان قیمت را برای خود ثبت نمود.

نرخ  دلار اگر چه تا حدی افزایش یافته است، اما در ابتدای معاملات، نوسان قابل توجهی نداشته و از حدود ۱۴ هزار و ۳۵۰ تومان تا ۱۴ هزار و ۵۰۰ تومان متغیر بوده است.

در رابطه با ارزهای خدماتی از جمله مسافرتی و دانشجویی نیز که برخی از صرافی ها در بازار  آن را ارائه می کنند نیز  باید یادآور شد که قیمت دلار در تابلوی این صرافی‌ها حدود ۱۴ هزار و ۳۵۰ تومان و یورو تا ۱۶ هزار و ۹۰۰ تومان اعلام شده است.

نوسان قیمت ها ذر بازار ارز تهران

بر اساس شواهد میدان فردوسی از سرگیری روال عادی معاملات و فعالیت دلالان و صرافان برای خرید و فروش حکایت دارد. گر چه قیمت‌ها نزولی نبوده، ولی خریدار هم کم نبوده و تمایل برای خرید به ویژه از سوی دلالان و صراف ها وجود دارد.

از سوی دیگر فروشنده هم در بازار در حال رفت و آمد بوده و برخی ترجیح دادند تا با بالا بودن قیمت تا حدی خرید و فروش انجام دهند. این در حالی است که در روزهای تعطیل اخیر نیز معاملات در بازار کاملا متوقف نشده بود و دلالان برای ارز قیمت گذاری می کردند، هرچند که حجم معاملات بسیار پایین و اکثرا با جو روانی صورت می پذیرفت.

فعالان بازار اظهار می کنند در هفته جاری سفری که رئیس جمهوری به نیویورک برای حضور در اجلاس سازمان ملل دارد و از سوی دیگر مسائلی که در رابطه با بررسی موضوع FATF در مجلس  مطرح شده است، بازار تا حدی در انتظار قرار گرفته و چندان قابل پیش بینی نمی باشد.

کد تخفیف

۲ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*