خانه » بازرگانی » توزیع گوشت وارداتی و داخلی در بازار بیش از نیاز مصرفی کشور است
توزیع گوشت وارداتی و داخلی در بازار بیش از نیاز مصرفی کشور است
توزیع گوشت وارداتی و داخلی در بازار بیش از نیاز مصرفی کشور است

توزیع گوشت وارداتی و داخلی در بازار بیش از نیاز مصرفی کشور است

پوریان رئیس شورای تامین دام کشور اظهار داشت: در حال حاضر توزیع گوشت وارداتی و داخلی در بازار بیش از نیاز مصرف است ولی باز هم گرانی بر بازار حاکم است و این کالا از دسترس بسیاری خارج شده، به عبارت دیگر بازار به معادله فراوانی و گرانی رسیده است.

به گزارش ای آر اقتصاد به نقل از اقتصادآنلاین، منصور پوریان ضمن تاکید بر اینکه این معادله در بازار سایر کالاهای اساسی نیز مشاهده می شود، گفت: زمانی این اصطلاح برای بازار استفاده می شود که کمبودی در تامین و توزیع نباشد اما، کاهش قیمت اتفاق نیفتد و گرانی در بازار ادامه دار باشد.

وی همچنین بیان داشت: در حال حاضر واردات گوشت قرمز  بدون سقف آزاد و صادرات آن ممنوع بوده و به فور گوشت گاو منجمد، گوشت تازه و منجمد گوسفندی به بازار کشور سرازیر می شود. پوریان دلیل گرانی در بازار را در مشکلات توزیع دانست و از راه اندازی بازار سیاه در خلاء نظارت اطلاع داد.

گوشت وارداتی در احاطه سودجویان

وی در ادامه تصریح نمود: در حال حاضر انواع گوشت قرمز با قیمت مناسب در میادین میوه و تره بار توزیع می شود اما، سودجوجان با اجیر کردن تعدادی از افراد اقدام به خرید و خالی کردم میادین از گوشت می کنند و پس از آن گوشت های خریداری شده را با راه اندازی بازار سیاه با چندین برابر قیمت عرضه می کنند.

پوریان ضمن بیان اینکه هزینه عدم نظارت سهوی یا عمدی دستگاه های مربوطه را اقتصاد کشور با واردات زیاد و ممنوعیت صادرات تولید داخل و مردم با فشار مضاعف بر زندگی خود خواهند داد، افزود: عملکرد و تصمیمات غلط دستگاه های ذی ربط رکود را بر بازار گوشت داخلی نیز تحمیل کرده است.

رئیس شورای تامین دام کشور قیمت گوشت وارداتی برزیلی را ۲۹ هزار تومان اعلام نمود که با راه اندازی بازار سیاه توسط فرصت طلبان با قیمتی بیش از ۴۵ هزارتومان به دست مصرف کننده می رسد. هر چند قیمت گوشت در بازار بسیار بالاست اما، قیمت خرید از تولید کننده داخلی دام سنگین و سبک مناسب نمی باشد.

وی قیمت منطقی هر کیلوگرم گوشت وارداتی گرم گوسفندی از استرالیای را ۳۴ هزارتومان، اوراسیا را ۳۳ هزار و ۸۰۰ تومان و منجمد را ۳۵ هزار تومان اعلام کرد و بیان داشت: مردم این کالاها را بیشتر از قیمت اعلام شده از بازار نخرند.

پوریان تاکید نمود: واردات زیاد، قطع صادرات و افزایش پدیده شوم قاچاق از نتایج تصمیمات غیر کارشناسی و اصرار بر ادامه آن ها می باشد.

پوریان در انتها اظهار داشت: برای تنظیم بازار گوشت و حمایت از تولید داخل به وزرات جهاد کشاورزی پیشنهاد داده ایم اجازه صادرات دام زنده به ازای تحویل گوشت دام زنده، لاشه و گوشت منجمد به شرکت های وابسته دولتی مانند شرکت پشتیبانی امور دام را به تولیدکننده داخلی بدهند که امیدواریم مورد قبول واقع شود.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

مصوبه اخیر دولت درباره واگذاری ریاست گروه گندم، آرد و نان

مصوبه اخیر دولت درباره واگذاری ریاست گروه گندم، آرد و نان

علی محمد شاعری عضو کمیسیون کشاورزی با اشاره به مصوبه اخیر دولت درباره واگذاری ریاست ...