خانه » اخبار جهان » بدبین شدن اتاق بازگانی انگلیس از رشد اقتصادی این کشور در سال جاری
بدبین شدن اتاق بازگانی انگلیس از رشد اقتصادی این کشور در سال جاری
بدبین شدن اتاق بازگانی انگلیس از رشد اقتصادی این کشور در سال جاری

بدبین شدن اتاق بازگانی انگلیس از رشد اقتصادی این کشور در سال جاری

به گزارش گاردین اتاق بازگانی انگلیس پیش بینی خود از رشد اقتصادی این کشور را به ۱.۱ درصد کاهش داده است.

اتاق بازگانی انگلیس ضمن بیان این مطلب که پیش بینی می کند رشد اقتصادی امسال انگلیس به جای ۱.۳ درصد قبلی به ۱.۱ درصد نیز برسد به مقامات این کشور هشدار داد که مطمئن نبودن فعالان اقتصادی از نتایج مذاکرات خروج انگلیس از اتحادیه اروپا به اقتصاد این کشور ضربه خواهد زد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصادآنلاین، این اتاق هم‌چنین نرخ رشد اقتصادی سال بعد را ۱.۳ درصد به جای ۱.۴ درصد قبلی برآورد نموده است.

در صورت تداوم روند فعلی تا سال ۲۰۲۰، اقتصاد انگلیس دومین دهه عملکرد ضعیف متوالی خود را به ثبت خواهد رساند. در سه ماهه منتهی به ماه ژوئیه سال جاری میلادی نرخ رشد اقتصادی انگلیس تنها ۰.۶ درصد بوده که یکی از ضعیف ترین عملکردها در بین کشورهای اروپایی و گروه ۷ به شمار می رود.

اتاق بازگانی انگلیس و بدبینی به رشد اقتصادی

از طرفی بی بی سی نیز اطلاع داد هزینه های بالای کسب وکار در انگلیس و فضای نامطئن بریگزیت علت اصلی کاهش حجم سرمایه گذاری‌ها در این کشور می باشد. بازار اشتغال یکی از معدود نقاط امیدبخش اقتصاد انگلیس است و نرخ بیکاری در حال حاضر در کمترین سطح ۴۰ سال اخیر خود قرار دارد.

به گفته آدام مارشال از مدیران بی بی سی پیش بینی اتاق بازرگانی باعث افزایش فشار بر فیلیپ هاموند وزیر خزانه داری آمریکا خواهد شد. بریگزیت بر فعالیت بسیاری از شرکت های انگلیسی فشار آورده و بسیاری از سوالات فعالان تجاری در این رابطه بدون پاسخ باقی مانده است.

در حال حاضر فیلیپ هاموند باید به فکر تامین ۲۰ میلیارد پوند بودجه برای بخش خدمات درمانی باشد که توسط نخست وزیر وعده داده شده است. علی رغم آن که دولت وعده داده است تا مخارج خود در بخش هایی مانند خدمات درمانی، آموزش، دفاعی و کمک های خارجی را مدیریت نماید، بسیاری از ادارات دولتی انگلیس با محدودیت‌های بیشتری در بودجه خود به نسبت سال‌های گذشته مواجه می باشند.

کد تخفیف

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*