خانه » بورس،ارز، سکه » واقعی کردن نرخ ارز در زمان نامناسب علت اوضاع نامناسب فعلی است
واقعی کردن نرخ ارز در زمان نامناسب علت اوضاع نامناسب فعلی است
واقعی کردن نرخ ارز در زمان نامناسب علت اوضاع نامناسب فعلی است

واقعی کردن نرخ ارز در زمان نامناسب علت اوضاع نامناسب فعلی است

بختیار نماینده مردم گلپایگان و خوانسار اظهار داشت: دلار به قیمت بیش از ۱۳ هزار تومان قطعا حباب دارد، اگر دولت تصمیم به موقع برای واقعی کردن نرخ ارز گرفته بود، شاهد این به هم ریختگی و آشفتگی در بازار نبودیم.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصاد آنلاین، علی بختیار همچنین گفت: در حال حاضر در اقتصاد کشورمان چند نرخ ارز وجود دارد که قطعا این موضوع فساد و رانت می شود و حالا به جایی رسیده ایم که تعلل کردن دولت برای واقعی کردن نرخ ارز کار دستمان داده است.

وی در ادامه بیان داشت: فروردین ماه امسال، برخی اقتصاددانان و نمایندگان مجلس بارها بر واقعی کردن نرخ ارز تاکید کردند. در همان زمان محاسبات نشان می داد که نرخ  واقعی ارز ۷ هزار تومان است و اگر دولت در همان مقطع زمانی این حرف را جدی گرفته بود و در زمان مناسب تصمیم به واقعی و تک نرخی کردن ارز می گرفت و یک نرخ ارز داشتیم، امروز دچار این به هم ریختگی نبودیم.

واقعی کردن نرخ ارز در زمان نامناسب اتفاق افتاد

این نماینده مجلس با بیان اینکه مدت هاست حباب در قیمت ارز وجود دارد و نرخ ها واقعی نیست، ادامه داد: قطعا قیمت فعلی دلار در بازار که بیشتر از ۱۳ هزار تومان است، حباب دارد و غیر واقعی می باشد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس همچنین ضمن بیان اینکه مردم فکر می کنند از آبان ماه و دور جدید اعمال تحریم های آمریکا اتفاق خیلی بغرنجی رخ خواهد داد، نیز توضیح داد: به عبارت دیگر یک ناامنی برای مردم به وجود آمده و مردم از ترس کاهش ارزش دارایی هایشان، هر روز به سمت یک بازار حرکت می کنند.

وی با اشاره به اتفاقات اخیر در بازار خودرو نیز عنوان کرد: بازار خودرو هم از جو روانی ایجاد شده مستثنی نبوده و مردم تصور می کنند که بازار خودرو  به سمتی حرکت خواهد کرد که تا چند ماه آینده نمی توانند خودرو خریداری کنند.

بختیار در انتها با بیان اینکه جو روانی سنگینی بر مردم تحمیل شده است، تصریح نمود: این موضوع موجب شده بخش زیادی از نقدینگی موجود در جامعه به سمت خودرو، طلا و ارز حرکت نماید و این نقدینگی سیال شود و اقتصاد کشور را دچار تلاطم و به هم ریختگی کند.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی برای هماهنگی سیاست های اقتصادی کشور

ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی برای هماهنگی سیاست های اقتصادی کشور

در جلسه ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی به ریاست معاون اول رییس جمهور اسحاق ...