خانه » اخبار جهان » افزایش قیمت طلا و پیش‌بینی ادامه روند افزایشی طی هفته آتی
افزایش قیمت طلا و پیش‌بینی ادامه روند افزایشی طی هفته آتی
افزایش قیمت طلا و پیش‌بینی ادامه روند افزایشی طی هفته آتی

افزایش قیمت طلا و پیش‌بینی ادامه روند افزایشی طی هفته آتی

بر اساس نظرسنجی طلای هفتگی کیتکونیوز هر دو گروه کارشناسان وال استریت و سرمایه گذاران انتظار دارند افزایش قیمت طلا در هفته جاری ادامه یابد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایسنا، طلا در معاملات روز پنج شنبه بازار نیویورک به ۱۲۱۸ دلار به ازای هر اونس صعود کرده بود که بالاترین قیمت طی دو هفته گذشته به شمار می رود. کومرس بانک به عوامل متعدد افزایش قیمت طلا مانند گزارش تورم پایین تر از  حد انتظار آمریکا، احتیاط بانک مرکزی اروپا در تعدیل برنامه محرک مالی و افزایش نرخهای بهره در ترکیه اشاره کرد.

در نظرسنجی کیتکونیوز از کارشناسان وال‌استریت ۱۷ نفر شرکت داشتند که از میان آنها ۱۰ نفر یا ۵۹ درصد افزایش قیمت طلا و یک نفر یا ۶ درصد کاهش قیمت طلا در هفته جاری را پیش بینی کردند در حالی که شش نفر یا ۳۵ درصد نظری نداشتند.

در نظرسنجی آنلاین کیتکونیوز از سرمایه گذاران خرد انجام پذیرفت، ۴۸۵ نفر شرکت داشتند که از میان آنها، ۲۵۰ نفر یا ۵۲ درصد افزایش قیمت طلا و ۱۵۸ نفر یا ۳۳ درصد کاهش قیمت این فلز زرد را پیش بینی کردند در حالیکه ۷۷ نفر یا ۱۶ درصد نظری نسبت به روند قیمت طلا نداشتند.

پیش‌بینی افزایش قیمت طلا

برای هفته گذشته نیز ۴۱ درصد از کارشناسان وال استریت و ۴۹ درصد از سرمایه گذاران افزایش قیمت طلا را پیش بینی کرده بودند. همچنین در معاملات روز جمعه بازار آمریکا، هر اونس طلا برای تحویل در دسامبر ۷.۱۰ دلار یا ۰.۶ درصد کاهش یافت و در ۱۲۰۱.۱۰ دلار بسته شد. این کاهش رشد قیمت طلا برای کل هفته گذشته را به ۷۰ سنت رساند.

فیلیپ فلاین، تحلیلگر ارشد بازار در گروه پرایس فیوچرز پیش بینی کرده استافزایش قیمت طلا در هفته جاری ادامه یابد. وی همچنین بیان نمود: مذاکرات تجاری میان آمریکا و چین و احتمال توقف افزایش نرخهای بهره آمریکا پس از نشست سپتامبر بانک مرکزی آمریکا، از افزایش قیمت طلا پشتیبانی خواهد کرد.

کالین سیژینسکی، استراتژیست ارشد بازار در شرکت مدیریت سرمایه SIA نیز نسبت به افزایش قیمت طلا خوش بین بوده و به کیتکونیوز گفت: وارد قوی ترین دوره سال برای طلا شده ایم و موانع ناشی از رشد ارزش دلار آمریکا در کوتاه مدت تسهیل خواهند شد. بازگشت طلا به بالای مرز ۱۲۰۰ دلار نشان دهنده حمایت دوباره این فلز است.

دیوید میدن، تحلیلگر بازار در شرکت سی ام سی مارکتس تنها کارشناسی می باشد که کاهش قیمت طلا طی هفته جاری را پیش بینی کرده است.

بر اساس معاملات در بازارهای جهانی قیمت طلا در دو هفته گذشته حدود ۲۰ دلار نوسان داشته و سرمایه گذاران برای ارزیابی روند قیمت ها، تغییرات نمودارهای فنی را در زیرنظر دارند.

کد تخفیف

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

کاهش حباب سکه به 90 هزار تومان بعد از برگزاری حراج سکه

کاهش حباب سکه به ۹۰ هزار تومان بعد از برگزاری حراج سکه

بنا بر اظهارات مدیرعامل بانک کارگشایی، در مدت گذشته در جریان تحولات بازار و همچنین ...