خانه » بازرگانی » دلایل افزایش قیمت ظروف یکبار مصرف از ابتدای سال جاری
دلایل افزایش قیمت ظروف یکبار مصرف از ابتدای سال جاری
دلایل افزایش قیمت ظروف یکبار مصرف از ابتدای سال جاری

دلایل افزایش قیمت ظروف یکبار مصرف از ابتدای سال جاری

افزایش بدون منطق و بی حدو حصر قیمت ظروف یکبار مصرف در کنار سایر گرانی ها شکایت های زیادی را به همراه داشته است. در این راستا رییس انجمن تولیدکنندگان ظروف یکبار مصرف گرانی بیش از حد این ظروف را تایید نموده و اظهار داشت: از ابتدای سال تا کنون شاهد افزایش ۱۰۰درصدی قیمت ظروف یکبار مصرف بوده ایم که ریشه این گرانی به پتروشیمی ها مربوط است.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل ازاقتصاد آنلاین، حمید صمدی ضمن اشاره به این مورد که پتروشیمی ها عرضه محصولات خود به بورس کالا را به حداقل رسانده اند، توضیح داد: علاوه بر عرضه محدود پتروشیمی ها، سازمان صنایع نیز نظارت کافی بر تولیدکنندگان ندارد و آن دسته که تولیدکننده واقعی نیستند بازار را ملتهب می کنند.

وی همچنین افزون کرد: بارها در این باره به اتاق ایران پیشنهاد داده ایم که برای کنترل دقیق، نظارت بر تولیدکنندگان را به تشکل های صنفی خود بسپارد چرا که هر تشکلی اعضای صنفی خود را بهتر می‌شناسد، در واقع می توان گفت تشکل ها بازوی خوبی برای توزیع عادلانه و کنترل بازار هستند.

قیمت ظروف یکبار مصرف در سقف قیمتی

این فعال صنف ظروف یکبار مصرف همچنین با تاکید بر این مورد که میزان عرضه و تقاضا در بورس باید به تعادل برسد، تصریح کرد: اگر این اتفاق بیفتد و پتروشیمی ها کوتاهی نکنند، نرخ فعلی می تواند تا ۷۰ درصد شکسته شود.

صمدی در ادامه با بیان این که به اندازه کافی تولید می نماییم، گفت: در کنار تولید مناسب، مجبوریم مواد اولیه را از بازار آزاد تهیه کنیم که همین باعث گرانی ظروف یکبار مصرف طی سال جاری شده است.

صمدی همچنین اظهار داشت: در حال حاضر سودجویی در بازار نسبت به سال های گذشته بسیار بیشتر شده است و با فرارسیدن ماه محرم عرصه برای سودجویی و رانت دلالان بیشتر شده ولی گمان نمی‌کنم در این ماه قیمت ها بیش از چیزی که هست افزایش یابد چرا که در حال حاضر نیز در سقف قیمتی قرار داریم.

کد تخفیف