خانه » بازرگانی » نوسان و هیجان بالای بازار آزاد ارز طی روز جاری و تغییرات شدید
نوسان و هیجان بالای بازار آزاد ارز طی روز جاری و تغییرات شدید
نوسان و هیجان بالای بازار آزاد ارز طی روز جاری و تغییرات شدید

نوسان و هیجان بالای بازار آزاد ارز طی روز جاری و تغییرات شدید

امروز یک روز پرنوسان برای بازار ارز بود و قیمت‌ ها بدون منطق و دلیل روشنی به یکباره افزایش و در مدت زمان بسیار کوتاهی ریزش داشت. بلاتکلیفی قیمت ها روز سختی را برای نوسان گیران رقم زد؛ به طوری که حتی برخی از آنها می گفتند نمی‌ دانیم باید چه کنیم!

به گزارش آی ار اقتصاد به نقل از  ایسنا، قیمت دلار امروز از حدود ۱۳ هزار و ۸۰۰ تومان شروع و در فاصله یکی دو ساعت تا ۱۴ هزار و ۹۰۰ تومان پیش رفت. از سوی دیگر یورو نیز همزمان روند رو به رشدی در پیش گرفت و از حدود ۱۵ هزار و ۸۰۰ تا ۱۷ هزار تومان افزایش داشت.

این رشد فقط برای دقایقی بود و در کمتر از نیم ساعت ریزش حداقل ۱۰۰۰ تومانی در هر دو ارز اتفاق افتاد؛ به نحوی که به یکباره دلار تا ۱۴ هزار تومان و یورو تا ۱۶ هزار و ۳۰۰ تومان کاهش قیمت داشت. بعد از این اتفاق دلار روند نزولی به خود گرفته و به حدود ۱۳ هزار و ۸۰۰ تومان رسید و زمانی که همه فکر می کردند این ریزش ادامه دارد، بار دیگر قیمت افزایشی و به ۱۴ هزار و ۳۰۰ تومان رسید.

نوسان زیاد بازار آزاد ارز

گذری بر محوطه میدان فردوسی به عنوان یکی از بازارهای اصلی معاملات ارزی نشان از روز پرهیجان و البته پرالتهابی دارد؛ به طوری که بازار شلوغ و پررفت و آمد بود و بیش از خریدار، این فروشنده‌ ها بودند که برای نوسان‌ گیری به بازار آمدند. اما در همین بین حتی نوسان‌ گیران هم نمی‌ دانستند دقیقا چه اتفاقی در بازار افتاده است، زیرا فرصت معامله بسیار محدود و در فاصله کوتاه و حتی در چند دقیقه، ممکن بود نرخ ها کاملا ریزشی و یا افزایشی باشد.

آن طور که فعالان بازار ارز عنوان می کنند دیگر در این بازار  منطقی حکمفرما نیست و نمی توان حتی برای ساعتی آن را پیش بینی کرد. قیمت ها دقیقه ای شده و مشخص نیست بر چه اساسی نوسان می‌ کند. در این بین اگر افراد به طور حرفه‌ ای وارد بازار نشوند، به طور حتم با زیان بالایی مواجه خواهند شد.

جریان بازار ارز و نوسان آن به نحوی اتفاق می افتد که هر زمان کاهش قیمت در روزهای اخیر اتفاق افتاده و ریزشی وجود داشته باشد، برخی می گویند اکنون بانک مرکزی برای تزریق ارز به بازار وارد شده است.

البته همتی رئیس کل بانک مرکزی در آخرین اظهارات خود نیز بار دیگر بر این موضوع تاکید داشته که منابع ارزی را فقط برای تقاضاهای واقعی صرف خواهد کرد. وی گفته است که علی رغم تلاش دولت ترامپ برای قطع درآمدهای ارزی ایران تدابیر مختلفی برای خنثی سازی آن انجام گرفته و بانک مرکزی با قدرت ارز مورد نیاز کالاهای اساسی و ضروری و نیز مواد اولیه و کالاهای واسطه‌ای کارخانه‌ها و نیازهای واقعی مردم را تامین می‌کند.

کد تخفیف

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

دلار در برابر افت قیمت مقاومت و مسیر افزایشی را برای حرکت انتخاب کرد

دلار در برابر افت قیمت مقاومت و مسیر افزایشی را برای حرکت انتخاب کرد

در دومین روز هفته، دلار در برابر افت قیمت مقاومت و مسیر افزایشی را برای ...