خانه » اقتصاد دیجیتال » قیمت ارزهای مجازی با نوسان شدید موجب افزایش ریسک شده‌اند
قیمت ارزهای مجازی با نوسان شدید موجب افزایش ریسک شده‌اند
قیمت ارزهای مجازی با نوسان شدید موجب افزایش ریسک شده‌اند

قیمت ارزهای مجازی با نوسان شدید موجب افزایش ریسک شده‌اند

نوسانات بالا در قیمت ارزهای مجازی باعث کاهش پیش بینی پذیر بودن آنها و با افزایش ریسک سبب کاهش تمایل سرمایه گذاران به سرمایه گذاری درآنها شده است.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایسنا، نشریه اکونومیست ضمن اشاره به این‌ موضوع که قیمت بیت کوین در دسامبر ۲۰۱۶ از ۹۰۰ دلار به ۱۹ هزار دلار در سال گذشته رسید و سپس مجددا به ۷۰۰۰ دلار کاهش یافت نوشت: مسیر رفت و برگشتی قیمت ارزهای مجازی باعث می شود تا هیچ کسی نداند قیمت این ارزها در آینده به کدام سمت خواهد رفت.

بیت کوین به عنوان یکی از اولین و در عین حال با ارزش ترین ارزهای مجازی، نوسانات قیمتی بسیار شدیدی را تجربه کرده است و این موضوع منجر به زیان هنگفت بخش بزرگی از سرمایه گذاران در ارز بیت کوین شده است و انتظار نمی رود پایانی بر نوسانات شدید قیمت ارزهای مجازی متصور باشد.

یکی از مهم ترین ویژگی های ارزها از دید اقتصاددانان این است که در میان مدت نوسانات قیمتی شدیدی نداشته و وسیله حفظ ارزش باشند. ناسازگاری با محیط های مالی و نوسانات شدید بدان معناست که ارزهای مجازی، هیچ یک از این معیارها  را ندارند.

نوسانات قیمت ارزهای مجازی

بسیاری از شایعات در خصوص توانایی های خارق العاده ارزهای مجازی نظیر غیرقابل هک بودن نیز تاکنون نادرست بوده اند و به نظر می رسد که این شایعات بیشتر توسط صاحبان ارزهای مجازی برای افزایش قیمت ها مطرح شده است.

در شرایطی که محدودیت های ارزهای مجازی روز به روز بیشتر شناخته می شود، تب ارزهای مجازی در حال فروکش کردن است. برخی نیز مانند سوئیفت به این نتیجه رسیده اند که هزینه کار بر روی پروژه ارزهای مجازی دست کم در حال حاضر از منافع آنها کمتر است.

ارزهای مجازی از اهداف جاه طلبانه خود فاصله زیادی دراند و فعالان این حوزه اکنون باید ثابت کنند که این تکنولوژی توانایی رسیدن به اهدافی که برایش خلق شده است را دارد.

کد تخفیف

۲ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

ثبت سومین هفته کاهشی برای اونس طلا در بازار جهانی این فلز

ثبت سومین هفته کاهشی برای اونس طلا در بازار جهانی این فلز

اونس طلا سومین هفته متوالی کاهشی خود را نیز ثبت کرد. طلا هفته پر فراز ...