خانه » اخبار جهان » اقتصاد ایتالیا و افزایش هزینه‌های دولت برای جلوگیری از بدتر شدن شرایط
اقتصاد ایتالیا و افزایش هزینه‌های دولت برای جلوگیری از بدتر شدن شرایط
اقتصاد ایتالیا و افزایش هزینه‌های دولت برای جلوگیری از بدتر شدن شرایط

اقتصاد ایتالیا و افزایش هزینه‌های دولت برای جلوگیری از بدتر شدن شرایط

موسسه رتبه بندی فیچ با منفی شدن چشم انداز اقتصاد ایتالیا تحلیل نمود: برنامه دولت جدید این کشور برای افزایش هزینه های خود، این کشور را در معرض مخاطرات فراوانی قرار خواهد داد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایسنا، حزب لیگ که یکی از دو حزب اصلی دولت ائتلافی ایتالیا می باشد اعلام کرده است احتمال افزایش مخارج دولت برای جامه عمل پوشاندن به وعده های انتخاباتی وجود دارد حتی اگر این کار باعث افزایش کسری بودجه دولت به بیش از سطوح تعیین شده مجاز توسط دولت شود.

موسسه رتبه بندی فیچ در گزارش جدید خود درباره اقتصاد ایتالیا اظهار داشته است که چنین رویکردی در نهایت می تواند به آسانی اقتصاد ایتالیا را درگیر بحرانی جدید کرده و بر رشد اقتصادی ضعیف این کشور سایه افکند.

ایتالیا با ۲.۳ تریلیون یورو بدهی، سومین دولت بدهکار جهان به شمار می رود و در حال حاضر بدهی های این کشور ۱۳۰ درصد بیشتر از تولید ناخالص داخلی آن می باشد.

اقتصاد ایتالیا در مسیر نزول

جوزپه کنته نخست وزیر ایتالیا نیز در واکنش به این کاهش رتبه بیان داشت: بودجه سال ۲۰۱۹ دولت مستحکم و در مسیر کاهش بدهی های ایتالیا خواهد بود. با این حال علی رغم این کاهش رتبه، دولت به کنار گذاشتن وعده های خود مبادرت نخواهد کرد.

این شرایط نامناسب اقتصاد ایتالیا در حالی اتقاق افتاده که متیو سیلوانی وزیرکشور ایتالیا گفته است برنامه کاهش مالیات بر درآمد به صورت تدریجی اجرایی خواهد شد.

همچنین برآورد شده است طرح کاهش مالیاتی پیشنهادی دولت باعث کم شدن ۵۰ میلیارد یورو از درآمدهای دولت شود. در حالی که سود اقتصاد از این طرح حدود ۳۵ میلیارد یورو برآورد شده است.

علیرغم اینکه ایتالیا سومین اقتصاد بزرگ منطقه یورو به شمار می رود، بیکاری و فقر در آن به ویژه در مناطق کمتر توسعه یافته جنوبی و در بین جوانان افزایش یافته است.

کد تخفیف

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*