خانه » خودرو و حمل و نقل » قیمت بلیت پروازهای داخلی پس از توافق شرکت‌های هواپیمایی داخلی متعادل شد
قیمت بلیت پروازهای داخلی پس از توافق شرکت‌های هواپیمایی داخلی متعادل شد
قیمت بلیت پروازهای داخلی پس از توافق شرکت‌های هواپیمایی داخلی متعادل شد

قیمت بلیت پروازهای داخلی پس از توافق شرکت‌های هواپیمایی داخلی متعادل شد

طی چند روز گذشته و پس از نهایی شدن توافق میان شرکت های هواپیمایی داخلی و سازمان هواپیمایی کشوری برای متعادل سازی قیمت بلیت پروازهای داخلی به نظر می رسد که نرخ ها حداقل در کوتاه مدت به کاهشی نسبی رضایت داده‌اند.

به‌ گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ‌ایسنا، در شرایطی که پس از اجرایی شدن بسته جدید ارزی بانک مرکزی و ابلاغ سیاست های جدید به شرکت های هواپیمایی، قیمت بلیت پروازهای داخلی به شدت تغییر یافت و حتی نرخ پرواز در برخی از مسیرها به مرز یک میلیون تومان نیز رسید، شرکت های هواپیمایی در جریان یک جلسه مشترک با مسئولان سازمان هواپیمایی کشوری به شکل داوطلبانه متعهد شدند که نسبت به متعادل سازی بازار و کاهش قیمت ها اقدام نمایند.

در پی این اتفاق انجمن شرکت های هواپیمایی با انتظار فهرست مسیرهای هوایی داخل کشور برای هر یک از این مسیرها نرخ ‌دقیقی را مشخص و اعلام نمود تا پایان شهریور ماه این نرخ ها ثابت باقی خواهد ماند و تنها شرکت ها اجازه دارند حداکثر ۱۰ درصد نسبت به بالا بردن آنها در برخی از پروازها اقدام کنند.

بررسی ها طی چند روز پس از اجرایی شدن این سیاست جدید نشان دهنده آن است که تقریبا قیمت های مصوب در تمامی مسیرها به مرحله اجرا رسیده است و حتی بسیاری از پروازها با قیمتی کمتر نیز صورت می پذیرد.

قیمت بلیت پروازهای داخلی پس از توافق

برای مثال در شرایطی که نرخ پرواز تهران ــ اصفهان ۲۹۰ هزار تومان اعلام شده است در این مسیر پروازهایی با قیمت ۲۲۰ تا ۲۷۰ هزار تومان نیز می توان یافت یا برای قیمت ۳۲۰ هزار تومانی تعیین شده برای تهران ــ آبادان یا ۳۱۰ هزار تومان تهران ــ اهواز که جزء مسیرهای پر تقاضای سفر به شمار می‌روند قیمت تعداد زیادی از پروازها کمتر از ۳۰۰ هزار تومان تعیین شده است.

در سایر مسیرها هوایی داخلی نیز شرایط به همین منوال بوده تا جایی که در مسیری مانند تبریز یا مشهد حتی ارزانی نرخ بلیت از دیگر مسیرها با عمق بیشتری اتفاق افتاده و می‌توان تا حدود ۲۰۰ هزار تومان پروازی در این مسیرها پیدا کرد.

با اجرایی شدن این سیاست  آرامش جدیدی را در بازار پروازهای داخلی مشاهده می شود تا جایی که بار دیگر بسیاری از هواپیماها با پر کردن بخش قابل توجهی از ظرفیت شان پرواز می کنند که این موضوع هم برای مسافران و هم برای ایر لاین‌ها اتفاقات مثبتی به شمار می‌رود.

با توجه به موفقیت آمیز شدن این برنامه ریزی در آینده ای نزدیک ممکن است تصمیمی در رابطه با پروازهای خارجی نیز اتخاذ شود.

کد تخفیف

۲ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*