خانه » اخبار جهان » قیمت طلا درگیر با نرخ های بهره بالاتر در آمریکا و جنگ تجاری قدرت‌های اقتصادی
قیمت طلا درگیر با نرخ های بهره بالاتر در آمریکا و جنگ تجاری قدرت‌های اقتصادی
قیمت طلا درگیر با نرخ های بهره بالاتر در آمریکا و جنگ تجاری قدرت‌های اقتصادی

قیمت طلا درگیر با نرخ های بهره بالاتر در آمریکا و جنگ تجاری قدرت‌های اقتصادی

قیمت طلا طی روز گذشته به دلیل تشدید نگرانی از جنگ تجاری قدرت های اقتصادی و نرخ های بهره بالاتر در آمریکا که ارزش دلار را تقویت کرده است، با کاهش روبرو شد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایسنا، بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری در بازار سنگاپور ۰.۴ درصد نزول کرده و به ۱۱۹۱.۱۸ دلار رسید. همچنین بهای معاملات این بازار روز گذشته به ۱۲۰۱.۵۱ دلار صعود کرده بود که بالاترین قیمت از ۱۳ اوت بود اما طلا نتوانست این مرز روانی با اهمیت را حفظ نماید.

در بازار آمریکا نیز هر اونس طلا برای تحویل در دسامبر، با ۰.۳ درصد کاهش، با قیمت ۱۲۰۰ دلار معامله شد. بهای معاملات این بازار روز چهارشنبه با ۳.۳۰ دلار یا ۰.۳ درصد افزایش، در ۱۲۰۳.۳۰ دلار به کار خود پایان داده بود.

پیتر فانگ، مدیر معاملات شرکت فلزات ارزشمند وینگ فانگ توضیح داد: سرمایه گذاران نگران دور جدید تعرفه های آمریکا علیه چین هستند و دلار خریدار می کنند که در حال حاضر به عنوان دارایی مطمئن مطرح می باشد.

وی همچنین اظهار داشت: نگرانی از بابت افزایش نرخ های بهره آمریکا نیز قیمت طلا را تحت فشار برای نزول قرار داده است. با وجود حمله اخیر دونالد ترامپ به نرخ های بهره بالا، انتظار می رود بانک مرکزی به راه خود ادامه داده و ۱۲۰۰ دلار به مرزی مقاومتی تبدیل شده که عبور قیمت طلا از آن دشوار است.

نرخ های بهره بالاتر در آمریکا و واکنش طلا

مقامات آمریکایی و چینی برای نخستین بار در بیش از دو ماه گذشته دیدار کردند تا راهی را برای خارج شدن از اختلافات تجاری شدید بین دو کشور پیدا کنند اما هیچ مدرکی مبنی بر اینکه مذاکرات جدید تعرفه ها در روز پنج شنبه را متوقف خواهد کرد، وجود ندارد.

گزارش نشست سیاست پولی اخیر بانک مرکزی آمریکا نیز حاکی از آن است که بانک مرکزی در مسیر افزایش بیشتر نرخ های بهره قرار دارد.

بانک مرکزی آمریکا امسال نرخ های بهره را دو بار افزایش داده است که پیش بینی می شود پس از ثابت نگه داشتن آنها در نشست قبلی، ماه آینده افزایش نرخ های بهره را تصویب کند.

افزایش نرخ های بهره هزینه نگهداری طلا را که بدون بازدهی می باشد بالا برده و از ارزش دلار که طلا به آن قیمت گذاری می‌شود، پشتیبانی می کند.

بازارها اکنون مشتاقانه منتظر سمپوزیوم بانک مرکزی آمریکا در جکسون هال می باشند که روز جمعه آغاز خواهد شد. سرمایه گذاران منتظرند تا هر گونه تغییر موضع بانک مرکزی به خصوص پس از انتقاد اخیر رئیس جمهور آمریکا از سیاست پولی را بشنوند.

کد تخفیف

۲ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

تحلیل قیمت طلا در بازارهای جهانی به دنبال قوت گرفتن دوباره ارزش دلار

تحلیل قیمت طلا در بازارهای جهانی به دنبال قوت گرفتن دوباره ارزش دلار

قیمت طلا در بازارهای جهانی پس از افزایش در سه روز گذشته، به دنبال قوت ...